Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Об законодательных изменениях в этом году

Редакция

09.01.2018 179 0 0

(изложено на языке оригинала)

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні збільшується на 523 гривень – до 3723 гривень.

Це передбачено у державному бюджеті на 2018 рік.

Установити у 2018 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 3723 гривні, у погодинному розмірі – 22,41 гривні .

Документом також передбачено, що у 2018 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України

Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 21%, для дітей – 85  %, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 % відповідного прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2018 році не може бути більше 75 % рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Запроваджується монетизація субсидій

Монетизація субсидій в Україні запроваджується з 1 січня 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який передбачатиме три етапи.

Перший етап передбачатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств – постачальників послуг.

На другому етапі – підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо).

На третьому етапі – монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

З 1 січня 2018 року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг.

Максимально допустима швидкість руху в населених пунктах – 50 км/год

Про це  йдеться в постанові Кабінету міністрів за № 883 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху" від 10 листопада 2017 року.

Постановою зменшено максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах із 60 до 50 км/год.

Таким чином прийняття акта дозволить наблизити національне законодавство до законодавства Європейського Союзу.

Акцизи на сигарети у 2018 році зростуть майже на третину

Це передбачено змінами, внесеними до Податкового кодексу.

Передбачається поступове, до 2024 року, підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів. Зокрема, ставки специфічних акцизів на тютюнові вироби у 2018 році зростають на прогнозний індекс споживчих цін 11,2 % та додатково на 16,7 % (тобто з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7 %). Надалі вони мають підніматися на 20% щороку до 2024 року.

Здешевшають електромобілі

Від 1 січня в Україні набувають чинності зміни до «Податкового кодексу», відповідно до яких українці не сплачуватимуть податок на додану вартість і акциз на імпорт електромобілів.

Таким чином вартість цього автомобіля в Україні зменшиться на 17 %. Відповідні зміни депутати внесли до «Податкового кодексу» минулого місяця. Пільговий режим діятиме лише протягом року.

Запрацював Дорожній фонд

1 січня в Україні почав працювати Дорожній фонд. На дороги у 2018-му виділять близько 47 мільярдів гривень.

Вперше автошляхова галузь отримає гарантоване державою фінансування. Цього року –це майже 33 млрд грн плюс окреме додаткове фінансування низки ключових магістралей більше 14 млрд грн.

Три посилки в одні руки

Ухвалені до Податкового кодексу зміни вводять нові правила ввезення в Україну посилок з-за кордону. Без сплати мита одна людина може отримати три міжнародні посилки на місяць із товарами на суму до 150 євро кожна. Четверта і всі наступні посилки будуть обкладатися податком на додану вартість – 20%, митом – 10%, а деякі категорії – акцизом.

Підвищення цін на електроенергію

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заявила про підвищення оптово-ринкової ціни на електричну енергію майже на 16 %.

З 1 січня оптово-ринкова ціна підвищиться на 9,5 %, а з 1 квітня — ще на 6,1%.

Старт медичної реформи

З 1 січня пацієнти можуть отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ними сімейного лікаря.

Пропонується укладати декларацію з сімейним лікарем у будь-який час, навіть під час першого візиту, коли знадобиться медична допомога. Базові аналізи будуть безкоштовними в амбулаторії сімейного лікаря.

Крім того, пацієнтам пропонується скаржитися до Національної служби здоров’я у випадку, якщо сімейний лікар вимагатиме додаткові гроші за лікування.

Біометричний контроль

1 січня у пунктах пропуску на державному кордоні запрацювала система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Прикордонники фіксують відбитки пальців правої руки. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн, у тому числі Російської Федерації, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Підвищення пенсійного страхового стажу

У жовтні 2017 року Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу, частина з положень якої набуває чинності 1 січня 2018 року. Зокрема, суттєво збільшується мінімальний необхідний стаж роботи для отримання пенсії за віком – з 15 до 25 років.

У майбутньому щороку мінімальний стаж буде збільшуватися на 1 рік. До 2028 року він має сягнути 35 років для чоловіків і 30 років – для жінок.

При цьому вік виходу на пенсію залишається незмінним — 60 років. Якщо стаж є меншим за 25, але більшим за 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки.

Обов’язкове сортування сміття

З 1 січня в Україні встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів. Це передбачається ст. 32 закону України «Про відходи».

Джерело: https://zpu.kr.ua/ekonomika/5910-pro-...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы