Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Курсы повышения квалификации для медиков: кому выплатят среднюю зарплату

29.08.2019 676 0 0

При направлении в учреждения последипломного образования для повышения квалификации по каждому месту работы сохраняют среднюю зарплату для медицинских и фармацевтических работников государственных и коммунальных заведений (учреждений).

Также гарантию в сохранении средней зарплаты по каждому месту работы должны учителя и работниками образования, направляемые на курсы и в институты усовершенствования учителей 


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.06.2019 р. № 930/0/206-19

Щодо гарантій медичним працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України розглянуто лист щодо гарантій медичним працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації, та в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до статті 122 Кодексу законів про працю України за працівниками, що направляються для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, зберігається місце роботи (посада) і їм проводяться виплати, передбачені законодавством.

Виплати, які провадяться працівникам за час підвищення кваліфікації, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97 р. № 695 «Про гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» (далі - постанова № 695).

Пунктом 1 постанови № 695 передбачено збереження середньої заробітної плати, оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад; виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень за основним місцем роботи. Лише за вчителями та працівниками освіти, які направляються на курси і до інститутів вдосконалення вчителів, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи.

Збереження середньої заробітної плати за кожним місцем роботи при направленні до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, яка передбачена пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», є обов'язковою гарантією лише для медичних та фармацевтичних працівників державних та комунальних закладів (установ).

Тому обов'язковою гарантією при направленні на курси підвищення кваліфікації медичних працівників комунальних некомерційннх підприємств є збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної праці 

Ю. Кузовой

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Медицинские КНП»

Самая полная библиотека безопасных решений по бухучету, налогам и праву в сфере медицинских КНП

4416 грн. / год

Купить

Лучшие материалы