Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

В Україні хочуть поширити транспортний податок на всі авто і мотоцикли не старше 5 років

Міністерство фінансів України пропонує поширити стягування транспортного податку на всі автомобілі і мотоцикли з терміном експлуатації не більше п’яти років, тоді як в даний час такий податок стягується тільки з автомобілів з об’ємом двигуна більше 3 л (в розмірі 25 тис. грн на рік).

Як говориться в презентації податкової реформи, розробленої відомством, крім того, пропонується ввести підвищений транспортний податок на автомобілі сегментів “преміум” і “люкс”, середня ринкова вартість яких перевищує 1 млн грн.

Також, за задумом міністерства, підвищене оподаткування повинно бути впроваджене для власників квартир і будинків, площа яких перевищує 350 кв. м і 500 кв. м відповідно.

При цьому для окремих галузей повинні бути ліквідовані пільги по оподаткуванню податком на нерухомість.

У числі пропозицій, опрацьовують відомством – єдиний підхід до оподаткування нерухомого майна, заснований на його класифікації.

Як повідомлялося, Податковий кодекс України в поточному році доповнено новим транспортним податком на розкішні авто в розмірі 25 тис. грн на рік, який стягується з автомобілів з двигунами понад 3 л і не старше п’яти років. Експерти відзначали, що таким чином під оподаткування потрапляють і автомобілі, які не відносяться до розкішних, тоді як багато авто преміум-сегмента мають двигуни менше 3 л.

Крім того, експерти критикували і пропозицію заміни цього податку диференційованим податком залежно від вартості автомобіля (починаючи з 1 млн грн) за прогресивною шкалою, оскільки припускають заниження вартості авто при їх оцінці.

Як повідомлялося, податкові пропозиції Мінфіну планується розглянути на Національну раду реформ 27 серпня.

Джерело:
http://news.finance.ua/ua/news/-/3568...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы