Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

В Україні дозволено міноритаріям подавати позов в інтересах акціонерного товариства проти менеджменту компанії

Президент України підписав Закон України 289-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», більшість положень якого набудуть чинності з 1 травня 2016 року.


Метою ухвалення даного Закону є дерегуляція господарської діяльності акціонерних товариств та запровадження більш високих вимог для публічних акціонерних товариств, акції яких включено до біржового реєстру.

Закон вводить новий термін «похідний позов» - право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків, з наступним правом на отримання від товариства відшкодування своїх витрат у зв’язку з судовим розглядом справи.

Також впроваджується матеріальна відповідальність посадових осіб господарських товариств у разі заподіяння шкоди товариству їх неправомірними діями у розмірі такої нанесеної шкоди.

Крім того, створюються умови для переходу квазі-публічних акціонерних товариств у приватну форму, вводиться інститут «незалежних директорів», які представлятимуть інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах та встановлюється детальне регулювання угод із заінтересованістю, яке буде враховувати інтереси всіх акціонерів.

Підвищення вимог до публічних акціонерних товариств посилить захист прав міноритарних інвесторів в Україні та суттєво наблизить Україну до виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело: http://www.agroperspectiva.com/ru/pre...

З текстом документу ви можете ознайомитися за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/we...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы