• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Мінекономрозвитку розробило зміни законодавства про держзакупівлі

У червні Міністерство економічного розвитку і торгівлі подасть на розгляд Уряду законопроект про електронні закупівлі. Про це на засіданні Уряду повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі, представляючи зміни до закону про державні закупівлі.

За словами Міністра, держзакупівлі є одними з п'яти пріоритетних напрямків реформ у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Але ця реформа, звичайно, потрібна не тільки для Міністерства, а для всієї країни, і до того ж вона погоджена з партнерами по Євросоюзу. Реформа дуже проста – більше конкурентності, більше прозорості, менше бюрократії, менше корупції і плюс економія коштів.

Міністр повідомив, що ще в грудні у Верховну Раду подавався законопроект про держзакупівлі, який включав і держзакупівлі, і електронні держзакупівлі. Це було неправильне рішення. І цей законопроект було відкликано і розділено на два. Зараз мова йде про держзакупівлі. В червні подамо новий закон про електронні закупівлі.

Мета цього законопроекту – зниження корупційних ризиків, спрощення участі бізнесу в держзакупівлях, приведення національного законодавства у сфері держзакупівель до міжнародних стандартів і норм директив ЄС.

Пропонуються антикорупційні норми (учасник зобов'язаний надати інформацію про кінцевого бенефіціара) та дерегуляційні (обмеження повноважень Казначейства при перевірці документів у період реєстрації договорів, ліквідація функцій моніторингу процедур закупівель Мінекономрозвитку).

Також зміни передбачають підвищення порогів для закупівлі товарів і послуг зі 100 тис. грн. до 200 тис. грн., для робіт –з 1 млн. грн. до 1,2 млн. грн.

Планується гармонізація законодавства з міжнародними стандартами та директивами ЄС, приведення строків проведення процедур закупівель у відповідність з директивами ЄС та стандартами СОТ, обов'язкова публікація інформації про закупівлі англійською мовою. Таким чином, ці зміни будуть сприяти зростанню рівня конкуренції, зниженню корупційних ризиків, а також дозволять виконати першочергові зобов'язання України в рамках Угоди про асоціацію до кінця поточного року приєднатися до Угоди СОТ про держзакупівлі, що також дозволить нашим виробникам брати участь у держзакупівлях інших країн, - підкреслив Міністр.

За матеріалами http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы