Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Енергетична ефективність будівель

Продовжуємо започатковану традицію публікації (не)доступних і (не)офіційних держстандартів. 

Сьогодні пропонуємо Вашій увазі ДСТУ Б А.2.2-12:2015 Енергетична ефективність будівель. Метод розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні, затверджений наказом Мінрегіону від 27.07.2015 №178) - для вільного скачування http://zhytlo.in.ua/…/dstu_b_a.2.2-12-2015_energetichna_efe…

Документ прийнятий на вимогу адаптації законодавства України до Європейських норм. Глобальна його мета – надати європейським інвесторам адаптовану і зрозумілу інформацію для прорахунку інвестиційної привабливості проектів з термомодернізації будівель.

Спробуємо розглянути, які новації встановлює цей Держстандарт.

ДСТУ детально враховує кліматичні умови, характерні для конкретної будівлі, а саме:

  1. Зовнішню температуру та вологість, що розраховується для будівлі погодинно. Це дуже зручно, якщо є можливість регулювати споживання тепла.
  2. Враховуються такі умовно нестабільні величини, як сонячна енергія, що має погодинно змінний кут. Тут існують постійні затінення (будівлі, дерева тощо) та хмарнісь, що змінюється безперервно. Також сонячне тепло найбільше нагріває сторону з прямим попаданням світла та в десятки разів більше при прямому попаданні через скляні елементи (вікна, прозорі двері, тощо).
  3. Вітер, що має похвилинно змінну швидкість (пориви) та напрямок, і, залежно від напрямку, має різні перешкоди, так зване вітрове затінення в різних частинах будівлі. Вплив вітру також змінюється з підвищенням поверху.

Слід зазначити, що врахувати усі вищезазначені умови можна виключно методом усереднення. Також у п.5.2.2. зазначається, що найкращий результат можна отримати саме при прорахунку за рік. Помісячні розрахунки дають суттєве відхилення.

Варто зазначити, що методика розрахунку планового енергоспоживання будівлі (за середніми кліматичними показниками), яка використовувалася раніше, також давала доволі точний результат при річному розрахунку.

ДСТУ має на меті врахування теплопередачі всередині будинку, а саме між різними зонами. Зони відрізняються за тепловим режимом, режимом циркуляції повітря, освітленням, вологістю тощо.

Як наслідок, щоб описати одне приміщення (кімнату) в будівлі, необхідно для неї «ексклюзивно» врахувати зовнішню температуру (погодинно), вологість (погодинно), проникнення сонячної енергії через стіни та вікна (погодинно, у\враховуючи захмарення та стаціонарне затінення, напрямок відносно півночі), вітер (силу, напрямок, затінення, поверх), розміщення у будівлі.

Оскільки документ містить велику кількість деталей щодо методики розрахунку енергобалансу, то ці розрахунки досить важко зробити вручну. Процес розрахунку значно спрощує спеціалізоване програмне забезпечення.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
15.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Будет ли 15 июля выходным днем Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025) ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
17.07.2025
Парламент проголосовал в первом чтении законопроекты о Defence City
Верховная Рада проголосовала в первом чтении за три ключевых законопроекта о Defence City. Законопроект № 13420 – о внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законы Украины относительно поддержки предприятий оборонно-промышленного комплекса. Законопроект № 13421 – о внесени...
17.07.2025
Верховная Рада одобрила в целом изменения к НК относительно квартального налогового расчета для ФЛП
Парламент вернул для ФЛП и независимых квартальный отчетный период с представления отчетности по НДФЛ за наемных лиц. Больше по теме: Отчитываемся по форме № 1-ПВ (квартальна) ВРУ одобрен в целом законопроект № 13157 о внесении изменений в Налоговый кодекс, который, в частности, предусматривает: ...
17.07.2025
Внесены изменения в Порядок исчисления средней зарплаты
Больше по теме: Больничные и декретные совместителям в 2025 году: когда и как оплачивать В месяце приема на работу – временная нетрудоспособность и увольнение: как исчислить больничные и компенсацию отпуска Кабмин постановлением от 14.07.2025 № 837 «О внесении изменений относительно об...
Лучшие материалы