Депутати пропонують скасувати 22 дозвільні процедури в АПК
16.09.2015 206 0 0
Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні розглядався ряд законопроектів, які запропоновані для голосування у Верховній Раді.
Заступник голови Комітету Вадим Івченко, виступаючи на засіданні, зупинився, зокрема, на двох законопроектах: № 2558-а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та № 2088-а “Про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення”.
Щодо законопроекту з дерегуляції в агропромисловому комплексі, Вадим Івченко, зокрема, зазначив: “Цим законопроектом ми скасовуємо та спрощуємо дію 22 дозвільних процедур, які не потрібні підприємцям, а важливі лише чиновникам, які їх видають. Цей документ суттєво знижує рівень корупції у державних органах та підвищує інвестиційну привабливість АПК та України в міжнародних рейтингах економічної свободи. Зокрема, спрощуються дозвільні процедури у галузях рослинництва (4), тваринництва (7), рибному господарстві (7), сфері пестицидів, агрохімікатів та добрив (2), харчових продуктів (1), природокористування (1). Закликаю народних депутатів прийняти цей законопроект за основу і в цілому, оскільки, розумію, надалі підуть соціальні та військові законопроекті, і часу може не вистачити прийняти його до кінця цього року. Ми й так доволі затягуємо питання дерегуляції”.
Законопроект рекомендовано більшістю членів Комітету прийняти у першому читанні за скороченою процедурою.
Законопроект № 2088-а щодо звільнення від оподаткування води дозволяє не справляти рентну плату за використання сільгосптоваровиробниками води для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, в тому числі для поливу зрошуваних або зволоження осушених земель, а також поливу городів, садів і богарних земель.
“Цей законопроект сприяє залученню інвестицій у розвиток сільськогосподарського виробництва, зменшує податкове навантаження на сільгоспвиробників, але перед прийняттям його, на мою думку, потрібно все дуже добре зважити, оскільки я бачу у цьому законопроекті не тільки плюси але й негативні моменти. Виключення садівницьких та городницьких кооперативів з переліку тих, хто не справляє рентну плату на спеціальне використання води може призвести до соціальної напруги, в першу чергу, серед незахищених верств населення. Також, цим законопроектом забираємо повноваження у Держводагенства щодо контролю використання води, і це може призвести до безконтрольного використання водних ресурсів” - сказав Вадим Івченко.
Законопроект рекомендовано у першому читанні.
Джерело:http://agronews.ua/node/57397
Комментарии к материалу