Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Зарплата из кассы: как правильно заполнить кассовые документы

12.08.2019 1866 0 0

Зарплату отдельным работникам выплачивать по РКО или ведомости на выплату наличных. При этом кассир требует предъявить получателю средств паспорт или другой документ, удостоверяющий личность, и записывает его наименование и номер, кем и когда он выдан.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.07.2019 р. № 3364/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо отримання працівником заробітної плати та зазначення одержаної суми у видатковому касовому ордері чи видатковій відомості.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення № 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно під організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у текс), фізичними особами.

Пунктом 27 розділу III Положення № 148 визначено, що касир вимагає пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам установи/підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий.

Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами).

Одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа.

Враховуючи зазначене, у видатковому касовому ордері чи видатковій відомості про одержання готівки обов’язково зазначається сума одержаної готівки (гривень - словами, копійок - цифрами).

У разі якщо у видатковому касовому ордері чи видатковій відомості про одержання готівки не зазначається сума одержаної готівки суб’єктом господарювання порушуються вимоги п. 27 розділу III Положення № 148.

Крім того, для отримання роз’яснення з порушеного питання пропонуємо звернутись до Національного банку України як до розробника Положення № 148.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы