Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

За каким адресом может применяться ПРРО?

31.12.2021 538 0 0

Фактический адрес хозяйственной единицы, где применяется ПРРО, должен соответствовать адресу, указанному в регистрационном удостоверении ПРРО и расчетном документе, который создает ПРРО.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.11.2021 № 4236/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство планує в своїй діяльності використовувати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі - ПРРО), в зв’язку з чим та просить надати роз’яснення стосовно порядку реєстрації ПРРО.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або ПРРО (далі - РРО та/або ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон N 265).

Пунктами 1 та 2 статті 3 Закону N 265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Місце продажу у розумінні Закону N 265 є господарським об’єктом (господарською одиницею).

Процедура реєстрації ПРРО в контролюючих органах регулюються Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 р. N 317, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 р. за N 635/34918 (далі - Порядок N 317).

Адреса господарської одиниці є обов’язковим реквізитом реєстраційного посвідчення, форма якого встановлена Порядком N 317, та фіскального касового чека, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за N 220/25350 (далі - Наказ N 13).

Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку N 317, ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.

Пунктом 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого Наказом N 13, визначено обов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема:

  • назва господарської одиниці - найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об'єктів оподаткування» та повідомлене ДПС формою 20-ОПП (рядок 2);
  • адреса господарської одиниці - адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (назва населеного пункту, назва вулиці, номер будинку/офісу/квартири) та повідомлена ДПС формою 20-ОПП (рядок 3).

Враховуючи викладене, фактична адреса господарської одиниці, де застосовується ПРРО, має відповідати адресі, зазначеній у реєстраційному посвідченні ПРРО та розрахунковому документі, що створює ПРРО.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы