Управління Держпраці в Кіровоградській області пояснило особливості вахтового методу роботи.
Основним документом, який нині регламентує порядок організації роботи за вахтовим методом, є спільна постанова Державного комітету СРСР із праці та соціальних питань, Секретаріату ВЦРПС і Міністерства охорони здоров’я СРСР «Про затвердження Основних положень про вахтовий метод організації робіт» від 31.12.1987 р. № 794/33-82 (далі — Постанова № 794/33-82).
Зважаючи на специфіку організації вахтового методу роботи й вимог трудового законодавства України щодо порядку організації належних умов праці, нормативно-правовими документами затверджено перелік галузей, де можливе застосування такої специфічної організації праці. Зокрема, додаток 2 до Постанови № 794/33-82 містить перелік підприємств, організацій та об’єктів, на яких може застосовуватися вахтовий метод організації робіт (далі — Перелік).
Якщо підприємство певної галузі, на якому запроваджуватиметься вахтовий метод роботи, не міститься в Переліку й щодо цієї галузі немає затверджених нормативно-правових актів України, можна застосувати аналогію закону відповідно до ст. 8 Цивільного кодексу за умови, якщо це не суперечить вимогам трудового законодавства.
У разі якщо на підприємстві визнається економічно доцільним застосовувати вахтовий метод роботи, видається наказ (додаток), яким визначаються основні умови організації робіт, порядок фінансування та затверджується положення про вахтовий метод організації роботи на підприємстві. У положенні визначаються:
Якщо до виконання робіт вахтовим методом залучаються працівники підприємства, тобто змінюватимуться істотні умови їх праці, таких працівників слід письмово, під розпис, попередити про ці зміни не пізніше ніж за 2 місяці.
Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...