Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Втупительный и членский взнос в пользу представительства международной организации: как корректируется финрезультат

21.11.2018 492 0 0

Поскольку одноразовый вступительный и членский взнос уплачиваются в пользу представительства международной организации, не находится в Реестре неприбыльных учреждений и организаций, то финрезультат до налогообложения не подлежит корректировке в соответствии с пп. 140.5.9 ст. 140 НКУ.

По разниц, возникающих при формировании резервов (обеспечений), следует отметить, что в случае если для уплаты единовременного вступительного и членского взноса создавались обеспечения (резервы) расходов будущих периодов, то применяются разницы, предусмотренные пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 НКУ.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Індивідуальна ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.11.2018 р № 4846/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо визначення фінансового результату до оподаткування в разі сплати одноразової вступного і членського внеску і, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до п. 1 ст. 118 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі - ГКУ) об'єднанням підприємств є господарська організація, утворена у складі двох або більше підприємств з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.

Учасники об'єднання підприємств можуть вносити на умовах і в порядку, передбачених його установчими документами, майнові внески (вступні, членські, цільові тощо) (п. 1 ст. 123 ГКУ).

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності, на різниці, що виникають відповідно до положень Кодексу.

Відповідно до пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року до неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів , передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика в такому об'єднанні є умовою здійснення діяч ності такого страховика відповідно до закону), в розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Оскільки в листі зазначено, що одноразовий вступний і членський внесок сплачується на користь представництва міжнародної організації, яка не знаходиться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, то фінансовий результат до оподаткування не підлягає коригуванню відповідно до пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Що стосується різниць, що виникають при формуванні резервів (забезпечень), передбачених п. 139.1 ст. 139 Кодексу, слід зазначити наступне.

Відповідно до пп. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат на створення забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (крім забезпечення (резерву) витрат на оплату відпусток працівникам, інших виплат, пов'язаних з оплатою праці, і витрат на сплату єдиного соціального внеску , що нараховується на такі виплати) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності.

Згідно з пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується:

  • на суму використання створених забезпечень (резервів) витрат (крім забезпечення (резерву) витрат на оплату відпусток працівникам, інших виплат, пов'язаних з оплатою праці, і витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати), сформованого відповідно до національних положень ( стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності;
  • на суму коригування (зменшення) забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (крім забезпечення (резерву) на відпустки працівникам, інших виплат, пов'язаних з оплатою праці, і витрат на сплату єдиного соціального внеску, що нараховується на такі виплати), на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності.

Порядок створення забезпечень та відображення їх в бухгалтерському обліку регулює Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов'язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 р № 20 (далі - П (С) БО 11).

У разі якщо для сплати одноразової вступного і членського внеску створювалися забезпечення (резерви) витрат майбутніх періодів, то застосовуються різниці, передбачені пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Кодексу.

У той же час зазначаємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы