Услуги по перевозке пассажиров: когда есть освобождение от НДС
Освобождение от налогообложения НДС согласно пп. 197.1.8 п. 197.1 ст. 197 НКУ может применяться к операциям по предоставлению услуг по перевозке пассажиров на городских автобусных маршрутах общего пользования в случае, если услуги по перевозке осуществляются в пределах населенного пункта и тарифы на такие перевозки установленные уполномоченным органом.
Все остальные операции по предоставлению услуг по перевозке пассажиров на таможенной территории Украины, кроме перечисленных освобожденных от налогообложения операций, подлежащих налогообложению НДС в общеустановленном порядке по ставке 20%.
ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 11.06.2019 р. № 2667/ІПК/04-36-12-01-16
Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області розглянуло запит Товариства щодо звільнення від оподаткування ПДВ послуг з перевезення пасажирів, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (далі — ПКУ) повідомляє таке.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
Пунктом 44.1. статті 44 розділу II ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних в обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з підпунктом 197.1.8 статті 197.1 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі), тарифи на які регулюються в установленому законом порядку. Ця норма не поширюється на операції з надання пасажирського транспорту в оренду (прокат).
Відповідно до статті 5 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-11 «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон 2344) державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема тарифної політики на автомобільному транспорті.
Статтею 35 Закону № 2344 встановлено, що перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах загального користування на договірних умовах із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування може здійснюватися в режимах: звичайному, експресному маршрутного таксі.
Відповідно до статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.
У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Отже, звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до п.п.197.1.8 п. 197.1 ст.197 ПКУ може застосовуватись до операцій з надання послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у випадку, якщо послуги з перевезення здійснюються у межах населеного пункту, та тарифи на такі перевезення встановлені уповноваженим органом.
Усі інші операції з надання послуг з перевезення пасажирів на митнії і території України, крім перелічених звільнених від оподаткування операцій, підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу