Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Уплата задолженности за полученные в прошлых годах коммунальные услуги

12.10.2020 41 0 0

Плательщик НДС, применяет кассовый метод налогового учета НДС, начиная с 23.05.2020 г.. Осуществил расчет (уплату, другой вид компенсации) по операциям по приобретению товаров / услуг, которые были ему поставлены более 1095 дней до такого расчета, имеет право включить суммы НДС, указанные в налоговых накладных, составленных поставщиками товаров / услуг по таким операциям, в состав налогового кредита. При этом право на включение сумм НДС в налоговый кредит по таким налоговым накладным сохраняется в течение 60 календарных дней с момента оплаты (предоставления другого вида компенсации).

Впрочем, если указанный выше расчет (оплата, другой вид компенсации) был осуществлен до 23.05.2020 г., то основания для включения сумм налога в состав налогового кредита по таким налоговым накладным отсутствуют.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 10.09.2020 р. № 3801/ІПК/99-00-05-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо формування податкового кредиту та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні, платник податку застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту. Починаючи з 01.07.2020 року платник здійснює оплату заборгованості за отримані протягом 2010-2014 років послуги з водопостачання та теплоенергію, податкові накладні на які були складені постачальником на дату першої події (з дати складання минуло більше 1095 календарних днів).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Під поняттям «касовий метод» для цілей оподаткування згідно з розділом V ПКУ розуміється метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на рахунки платника податку, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у касу платника податків або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника податку, відкритих в установах банків, та/або в органах, що здійснюють казначейське
обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника податків або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (підпункт 14.1.266 пункт 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) встановлено статтями 187, 198 і 201 розділу V ПКУ.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 розділу V ПКУ у редакції чинній з 23.05.2020, а саме з дати набрання чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, суми податку, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, та не включені до податкового кредиту протягом періоду 1095 календарних днів з дати складення таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних у зв'язку з відсутністю фактів списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, мають право на включення таких сум до податкового кредиту у звітному податковому періоді, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дата такого списання, надання інших видів компенсацій.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, платник ПДВ, що застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, який починаючи з 23.05.2020 здійснив розрахунок (сплату, інший вид компенсації) за операціями з придбання товарів/послуг, що були йому поставлені більше ніж 1095 днів до такого розрахунку, має право включити суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, складених постачальниками товарів/послуг за такими операціями, до складу податкового кредиту. При цьому право на включення сум ПДВ до податкового кредиту за такими податковими накладними зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати (надання іншого виду компенсації).

У випадку якщо вказаний вище розрахунок (сплата, інший вид компенсації) був здійснений до 23.05.2020, то підстави для включення сум податку до складу податкового кредиту за такими податковими накладними, відсутні. 

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Центр уведомлений

⚠ Вы не авторизованы!

Личный кабинет, избранное, моя база и другие сервисы доступны только авторизованным пользователям. Пожалуйста, войдите в свою учетную запись или зарегистрируйтесь.

За сегодня