Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Уплата единого взноса физическими лицами - упрощенцами 3 группы

19.02.2020 252 0 0

Физические лица - предприниматели плательщики единого налога уплачивают единый взнос за периоды, в которых они были плательщиками единого налога, независимо от того, получали они доход в этот период или нет. Исключением являются физические лица-предприниматели при условии, что они получают пенсию по возрасту или являются лицами с инвалидностью, или достигли возраста, установленного ст. 26 Закона №1058, и получают согласно закону пенсию или социальную помощь.


ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.02.2020 р. № 596/К/ІПК/04-36-33-02-08

Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДПС), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуто лист щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) фізичними особами - підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування (3 група).

Фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464), визначено платниками єдиного внеску.

Обов'язки платників єдиного внеску регламентовано частиною другою ст. 6 Закону №2464, згідно з приписами якої платник єдиного внеску зобов'язаний:

  • своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;
  • подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. З частини першої ст. 7 Закону №2464).

Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону №2464).

Частиною п’ятою ст. 8 Закону №2464 для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка єдиного внеску, що дорівнює 22 відс. бази нарахування.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону №2464).

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464).

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають, зокрема фізичні особи - підприємці платники єдиного податку за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст. 4 Закону №2464).

Таким чином, фізичні особи - підприємці платники єдиного податку сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи -підприємці за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію

Комментарии к материалу

Лучшие материалы