Судове оскарження рішення про анулювання реєстрації «єдиноподатника»
10.11.2015 299 0 0
Податкова роз’яснила особливості судового оскарження рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку
ДФС у м. Києві у листі від 05.11.2015 р. №3326/С/26-15-17-04-14 наголошує, що платник має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення (відповідно до п. 56.18 ст. 56 ГЛАВА 4. ВИЗНАЧЕННЯ СУМИ ПОДАТКОВИХ ТА/АБО ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ, ПОРЯДОК ЇХ СПЛАТИ ТА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ ПКУ, з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ).
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (абз. 4 п. 56.18 ст. 56 ПКУ).
Вимоги зазначеного абзацу поширюються виключно на рішення контролюючих органів щодо нарахування грошових зобов᾿язань. Зупинення ж дії інших рішень контролюючих органів, в т.ч. рішення про анулювання реєстрації платника ЄП, положеннями цієї статті не передбачено. А отже, Рішення про анулювання реєстрації платника ЄП на час судового оскарження не зупиняє свою дію, реєстрація такого платника вважається анульованою з дати, зазначеної в такому рішенні, нарахування ЄП припиняється, а оподаткування доходів фізособи-підприємця здійснюється згідно з вимогами Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування ПКУ.
Остаточне рішення з питань, що оскаржуються, приймає суд.
Джерело: http://news.dtkt.ua/ua/simple/common/...
Комментарии к материалу