Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Проведение документальной проверки при бюджетном возмещении НДС

01.02.2019

Документальная внеплановая проверка налоговых деклараций по НДС, в которых плательщиком налога задекларирована сумма НДС к бюджетному возмещению проводится по основаниям, определенным п. 200.11 ст. 200 и ст. 78 Кодекса.

Заявления о возврате сумм бюджетного возмещения автоматически вносятся в Реестр заявлений о возврате суммы бюджетного возмещения в течение операционного дня их получения в хронологическом порядке их поступления (пп. 200.7.2 п. 200.7 ст. 200 Кодекса).

Возвращение согласованных сумм бюджетного возмещения осуществляется в хронологическом порядке в соответствии с очередностью внесения заявлениям о возврате сумм бюджетного возмещения.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. № 248/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо порядку проведення перевірок контролюючими органами податкових декларацій з ПДВ, в яких задекларовано суму ПДВ до бюджетного відшкодування

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо порядку проведення перевірок контролюючими органами податкових декларацій з ПДВ, в яких платником податку задекларовано суму ПДВ до бюджетного відшкодування, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Порядок визначення суми ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регламентовано ст. 200 Кодексу.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до п. 200.10 ст. 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до Кодексу.

Пунктом 200.11 ст. 200 Кодексу визначено, що контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання, провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями:

  • за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
  • з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до ст. 209 цього Кодексу.

Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 Глави 8 «Перевірки» Кодексу.

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 Кодексу камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання (п. 76.3 ст. 76 Кодексу).

Порядок проведення документальних позапланових перевірок визначено ст. 78 Глави 8 «Перевірки» Кодексу.

Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї підстав визначної ст.78 Кодексу.

Однією з таких підстав є виявлення контролюючим органом недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, контролюючий орган має підстави для проведення документальної позапланової перевірки (пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Кодексу).

Поряд з цією підставою відповідно до абзацу 1 пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Кодексу визначено, що документальна позапланова перевірка може бути проведена у разі коли платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ, яке становить більше 100 тис. грн. (абзац 2 пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Кодексу).

Тобто, документальна позапланова перевірка перевірок податкових декларацій з ПДВ, в яких платником податку задекларовано суму ПДВ до бюджетного відшкодування проводиться з підстав визначених п. 200.11 ст. 200 та ст. 78 Кодексу.

При цьому зазначаємо, що Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження (пп. 200.7.2 п. 200.7 ст. 200 Кодексу).

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до заяв про повернення сум бюджетного відшкодування.

Водночас повідомляємо, що відповідно до підпункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
06.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят закон об обмене информацией и приостановке действия трудового договора Классификатор профессий и квалификационные характеристики объединили с Реестром квалификаций: Закон подписан В ГНС будут подавать информацию о банковских счетах не только СХД, а т...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
14.02.2025
Изменения в законодательстве с 10 по 14 февраля 2025 года
Кабмин утвердил изменения к Порядку предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней Внесены изменения в постановление КМУ от 14.04.1997 № 346 «Об утверждении Порядка предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней рук...
Новое
12.05.2025
За ФЛП-единщика ЕСВ платит работодатель по совместительству: нужно ли уплачивать еще и ЕСВ за себя
Освобождается ли ФЛП – плательщик ЕН третьей группы от уплаты единого взноса в размере минимального страхового взноса за себя, если на работе по совместительству ему начисляют минимальную заработную плату и уплачивают единый взнос в размере 22 %, а по основному месту работы сейчас начислений н...
12.05.2025
Что изменилось в оплате больничных с 4 апреля 2025 года: инфографика
В Украине начали действовать новые правила оплаты больничных. Раньше выплаты осуществлялись только по основному месту работы. Теперь помощь назначается также и по совместительству.  Больше по теме: Больничные и декретные совместителям в 2025 году: когда и как оплачивать В Украине начали действ...
12.05.2025
НБУ смягчил ряд валютных ограничений, но усилил отдельные нормы для противодействия непроизводительному оттоку капитала
Изменения внесены постановлением Правления НБУ от 09.05.2025 № 53.НБУ с 10 мая 2025 года начинает реализацию стимулирующей валютной либерализации. Цель – способствовать притоку дополнительного капитала в экономику Украины за счет стимулов, заложенных в политику смягчения валютных ограничений.Кроме т...
Лучшие материалы