Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Применяется ли РРО во время торговли сложной бытовой техникой, бывшей в употреблении

13.12.2018 283 0 0

При розничной торговле сложной бытовой техникой, бывшей в употреблении, ФЛП - плательщикам единого налога необходимо проводить расчетные операции с применением переведенного в фискальный режим работы РРО.


ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.12.2018 р. № 5102/ІПК/08-01-14-08-09

ГУ ДФС у ................. розглянула запит ...................... щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення фізична особа - підприємець є платником єдиного податку третьої групи і здійснює торгівлю технічно складною побутовою технікою, що була у використанні і не планує перевищувати обсяг доходу в 1000000 грн.

Чи зобов'язана..............керуватися пп.296.10 ПКУ, ст.296, гл.1 розділу XIV Податкового кодексу України в частині застосування РРО при здійсненні комісійної торгівлі вживаною складною побутовою технікою, яка не потребує гарантійного ремонту?

Згідно з п.296.10 ст.296 Кодексу РРО не застосовується платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку , які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п.6 ст.9 Закону України від 06.07.1995 №265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері, торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон №265), в редакції, яка діє з 01.01.2017. РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному" ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

При цьому згідно зі ст.2 Закону №265 термін «технічно складні побутові товари що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні , наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 року № 231 (далі - Перелік №231).

При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки , яка була раніше у використанні, нормативно - правовими актами не передбачено.

Отже, при роздрібній торгівлі складною побутовою технікою, яка була у використанні, відповідно до Переліку № 231, фізичним особам підприємцям -платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим роботи РРО.

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.172і п. 14.1 ст. 14 та п.52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы