Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Порядок розрахунку та сплати ЄСВ новоствореними ФОП - платниками єдиного податку

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. №449 (далі – Інструкція №449), такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Зазначена категорія платників самостійно для себе обчислює суму єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від отримання доходу (прибутку).

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону №2464).

Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Відтак новостворені фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Нагадуємо,що 22 лютого – останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за січень 2016 року.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

ДЖерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
15.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Будет ли 15 июля выходным днем Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025) ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
17.07.2025
Что должен знать работодатель об э-трудовой книжке
Еще несколько лет назад словосочетание «электронная трудовая книжка» казалось абстрактным – чем-то из будущего, которое никогда не наступит. Но оно уже наступило. Равномерно, без громких заявлений, но с настоящими переменами. И эти изменения важны не только для государства, но и дл...
17.07.2025
Отпуск без сохранения зарплаты для родителей абитуриентов
Больше по теме: Учебные отпуска: предоставление в мирное и военное время Приказ о предоставлении дополнительного отпуска в связи с обучением с сохранением заработной платы Замена отпуска денежной компенсацией: когда и как это можно сделать Работники, дети которых до 18 лет поступают в учебные зав...
17.07.2025
Заполняется ли графа 12 «Кадастровий номер» заявления на получение лицензии на хранение горючего для собственных нужд
Не заполняется. При этом в соответствующих графах п. 7 заявления на получение лицензии на право хранения горючего исключительно для нужд собственного потребления и/или промышленной переработки обязательно указывается адрес места хранения в формате: область, район, населенный пункт (кроме гг. Киева и...
Лучшие материалы