Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Получение в течение квартала нового разрешения за спецводопользование: как отчитываться?

13.05.2019 183 0 0

Если предприятием в отчетном (налоговом) периоде получено новое разрешение, то предприятие составляет отдельные приложения 5 по каждому разрешению с указанием установленного в таком разрешении годового лимита забора воды и вычисляет налоговые обязательства по рентной плате за специальное использование воды пропорционально количеству дней действия такого разрешения в отчетном (налоговом) периоде.

В то же время поскольку в разрешении установлен общий годовой лимит использования воды для предприятия, а не для каждого источника водоснабжения предприятия, то при определении размера годового лимита использования воды для каждого такого источника следует руководствоваться информацией, приведенной в Паспортах артезианских скважин, в частности, дебита артезианской скважины.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.05.2019 р. № 1984/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності використовує обсяги води, вилучені на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл), з підземного водного простору засобами двох артезіанських свердловин, які розташовані в різних районах м. Харкова, та запитує:

«1. Який код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ та назву ділянки надр (пункт 5 додатку 1) необхідно вказати? Потрібно здавати 2 додатка по кожній зі свердловин чи один на дві свердловини?

2. Який код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням водного об’єкта необхідно вказати в п. 5 додатка, якщо свердловини знаходяться в різних районах міста?

3. Скільки додатків 5 потрібно до декларації - за кількістю свердловин? Якщо два, по кожній свердловині, то як вказати установлений річний ліміт використання води?

4. Якщо отримали новий дозвіл 21.03.2019 до початку дії якого діяли інші дозволи з іншими лімітами використання води, то як заповнити додаток 5 до декларації, а саме який встановлений ліміт використання води вказувати за 1 квартал - згідно з новим дозволом (який діє з 21.03.2019) чи старого (який діяв до 21.03.2019)?».

Платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300).

Разом з тим Кодексом визначено, що податкова звітність з Рентної плати подається за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини (п.п. 257.3.1 п. 257.3 ст. 257 Кодексу), з Плати — за місцем податкової реєстрації (п.п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Кодексу, з урахуванням припису п. 63.3 ст. 63 Кодексу).

Таким чином, Підприємству, у разі наявності у нього об’єктів оподаткування, що належать до різних адміністративно-територіальних одиниць відповідно до Державного класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України ДК 014-97, введеним в дію наказом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 31.10 1997 №659, для подання податкової звітності з Рентної плати та Плати необхідно стати на податковий облік до контролюючих органів за місцезнаходженням таких об’єктів оподаткування Підприємства.

Платники Рентної плати обчислюють податкові зобов’язання з Рентної плати за кожним об’єктом оподаткування Рентною платою в межах кожної ділянки надр та складають окремий розрахунок (додаток 1) для таких об’єктів оподаткування Рентною платою. При цьому у р. 5 розрахунків (додатків 1) зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням таких об’єктів надр.

Разом з тим сума податкових зобов’язань з Плати обчислюється платниками Плати як за кожним об’єктом оподаткування Платою, так і кодом водного об’єкта, визначеним згідно з додатком 16 Декларації (р. 6 додатка 5).

Водночас при декларуванні податкових зобов’язань з Плати платниками зазначається інформація щодо наявного Дозволу (р. 4 додатку 5), а також установленого у ньому величини річного ліміту забору води (р. 7 додатку 5).

З огляду на те, що Підприємством у звітному (податковому) періоді отримано новий Дозвіл, то Підприємство складає окремі додатки 5 за кожним Дозволом із зазначенням встановленого у такому Дозволі річного ліміту забору води та обчислює податкові зобов’язання з Плати пропорційно кількості днів дії такого Дозволу у звітному (податковому) періоді.

Разом з тим, оскільки в отриманому Підприємством Дозволі встановлено загальний річний ліміт використання води для Підприємства, а не для кожного джерела водозабезпечення Підприємства, то Підприємству при визначенні розміру річного ліміту використання води для кожного такого джерела слід керуватися інформацією наведеною у Паспортах артезіанських свердловин, зокрема, щодо дебіту артезіанської свердловини.

Форма Паспорта артезіанської свердловини, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 № 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2016 за № 642/28772 (далі - Паспорт), є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы