Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Получение кредит-ноты от нерезидента

12.10.2020 453 0 0

НКУ не предусмотрено разниц для корректировки финансового результата до налогообложения на сумму кредит-ноты (скидка оплаченного товара), полученной от поставщика-нерезидента. Такие операции отражаются при формировании финансового результата до налогообложения согласно правилам бухгалтерского учета.


ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.09.2020 р. № 3818/ІПК/04-36-04-05-11

Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області розглянуло запит щодо збільшення податкових зобов‘язань з податку на прибуток підприємств на суму кредит-ноти за зовнішньоекономічним договором та,  керуючись статтею 52 розділу І Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (далі - Кодекс),  повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку отримав на поточний рахунок від нерезидента суму кредит-ноти (знижка оплаченого товару).

Лист коригування до митної декларації не надавався.

Платник запитує, чи необхідно донараховувати  податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств на суму такої кредит-ноти.

Згідно з п.п 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Кодексом не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму кредит-ноти (знижка оплаченого товару), отриманої  від постачальника – нерезидента.

Такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).

Частинами першою та другою ст. 9 Закону № 996 встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факт здійснення господарської операції.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. (п. 2 ст. 6 Закону № 996).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.1 статті 52 розділу ІІ Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы