Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Подання звітності з податку на прибуток у 2016 році та скасування сплати авансових внесків

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, були внесені зміни в обкладенні податком на прибуток підприємств у 2016 році, а саме:

Скасувано щомісячні авансові  внески із податку на прибуток, тобто платники податку в січні – травні 2016 року не сплачують щомісячних авансових внесків, нарахованих у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період із червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється, і р. 26 Декларації не заповнюється.

Але платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок із податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Також, відповідно до вищезазначених змін, вимоги щодо передбачення установчими документами передання активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду чи зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання чи перетворення) не поширюються на об'єднання й асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Зменшився податок на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно: якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку чи сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Підпункт 140.4.1 Податкового кодексу України (ПКУ) викладено в новій редакції, що надає змогу платникам податку зменшувати фінансовий результат до оподаткування також на суму нарахованих доходів від участі в капіталі платників єдиного податку 4-ї групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 40 підрозділу 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ таке право надано платникам для врахування зазначених доходів у зменшення фінансового результату при розрахунку об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств у 2015 році.

Нагадуємо, що за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:

- протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;

- протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.

Подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації (наказ Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897).

 ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы