Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Ошибка в названии контрагента: когда можно отражать налоговый кредит?

12.07.2019 4052 0 0

В Индивидуальной налоговой консультации от 30.06.19 г. № 2822/ІПК/28-10-27-01-11 рассмотрена ситуация, когда в налоговой накладной (далее – НН) была допущена ошибка в названии покупателя, при этом ИНН был указан верно.

Наименование покупателя – это обязательный реквизит НН (п. 201.1 Налогового кодекса). Но в нашей ситуации ИНН плательщика НДС указан верно, то есть позволяет его идентифицировать.

Вместе с тем, по мнению ГФС, если в НН название покупателя не соответствует формулировке, приведенной в уставных документах, такая НН считается заполненной с нарушением и не позволяет идентифицировать операцию поставки. А значит, не дает покупателю права на налоговый кредит.

Исправить такую ошибку можно путем оформления расчета корректировки (далее – РК), в заголовочной части которого надо повторить все правильно заполненные реквизиты и правильно указать название покупателя. При этом разделы А и Б такого РК не заполняются. Регистрируется такой РК поставщиком.

Исходя из разъяснения ГФС можно сделать вывод о том, что покупатель до момента регистрации РК, которым исправляется ошибка в его наименовании, не может отражать налоговый кредит.

Отметим, что в ОИР (категория 101.14) содержится разъяснение, согласно которому если полное или сокращенное название продавца/покупателя соответствует названию, указанному в уставных документах, но размер букв (большие/маленькие) не совпадает, то НН признается действительной. То есть такая НН не мешает идентифицировать операцию поставки и не лишает покупателя права на налоговый кредит.


ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.06.2019 р. № 2822/ІПК/28-10-27-01-11

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув звернення щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ за податковою накладною, у якій допущено помилку у назві покупця, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг», який віднесено до складу обов’язкових згідно з п. 201.1 ст. 201 Кодексу, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

З урахуванням норм п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, пунктів 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198, пунктів 201.1, 201.7 та 201.10 ст. 201 Кодексу податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних періодах.

Таким чином, податкова накладна, в якій зазначено назву покупця, яка на дату складання такої податкової накладної не відповідає формулюванню у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм Кодексу, заважає ідентифікувати здійснену операцію, а також суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

З метою виправлення помилки, допущеної у заголовній частині податкової накладної у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при цьому індивідуальний податковий номер покупця (отримувача) зазначений правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюються, а назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки. У цьому випадку графи 1-13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А, до яких вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг та після такої реєстрації є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його складено.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы