Ограничение доли учредителей в уставном фонде
Читайте за темою:
В случае, если учредителями предприятия, которые не являются плательщиками единого налога, принято решение не формировать уставный фонд, на него не могут распространяться ограничения относительно доли учредителей в уставном фонде такого субъекта. Итак, для предприятия, учредителем которого является некоммерческая организация, у которого не предусмотрено уставный капитал, не распространяется ограничение по доли учредителей (участников) в уставном фонде такого юридического лица.
ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 28.08.2019 р. № 4054/ІПК/10/12.4-09
Головне управління ДФС у Львівській області на звернення Організації, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Організація поінформувала, що вона є громадською організацією. Від здійснення діяльності за КВЕД 85.53 «Діяльність шкіл із підготовки водіїв транспортних засобів» та КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» отримує дохід, який за рік не перевищує 5000000 гривень. Засновником є громадська організація, яка здійснює свою діяльність на загальній системі оподаткування. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань статутний фонд дорівнює нулю.
Організація запитує, чи має право здійснювати свою діяльність на спрощеній системі оподаткування у разі відсутності зареєстрованого статутного капіталу.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано розділом XIV Кодексу.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 "Спрощена система оподаткування обліку та звітності" розділу ХІУКодексу.
Підпунктом 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу встановлено, що до третьої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
Згідно з п.п. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
Тобто, частка засновників у розмірі не менше 75 відсотків статутного капіталу юридичної особи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, повинна належати юридичним особам - платникам єдиного податку.
Виходячи із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань розмір внеску до статутного фонду - 0,0 гривень.
До моменту набрання чинності Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-ІV, із змінами та доповненнями (до 01.01.2004), Юридичні особи могли створюватись із формуванням статутного фонду або без його формування згідно законодавства. Тобто, у суб’єктів, у яких статутний фонд не сформовано (не передбачено), частку засновників (учасників) визначити неможливо.
У разі, якщо засновниками суб’єкта господарювання, які не є платниками єдиного податку, прийнято рішення не формувати статутний фонд, на нього не можуть поширюватися обмеження щодо частки засновників у статутному фонді такого суб’єкта. Отже, на суб’єкта господарювання, засновником якого є неприбуткова організація, у якого не передбачено статутний капітал, не поширюється обмеження щодо частки засновників (учасників) у статутному фонді такої юридичної особи.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу)
Комментарии к материалу