Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Обязанности ФЛП ведения учета товарных запасов

02.09.2020 198 0 0

Если освобожденный от обязательного ведения учета предприниматель по собственной инициативе решит все же оформлять учетные документы и регистры - это не будет нарушением законодательства об РРО.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.08.2020 р. № 3336/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо обліку товарів, що знаходяться за місцем реалізації платником податків на 2 групі та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ФОП    є платником єдиного податку на 2 групі.

Правовідносини у цій сфері реіулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), Законом України від Об липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265)

Законом № 265 визначено правові засади застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до п. 12 ст. З Закону Мі 2б5 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: вести в порядку, встановленому іаконодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджуіоть облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробі» медичного призначення, ювелірних та пооутових вироот з дорогоцінних металі», дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та нап і вдорогоці нної о каміння).

Відповідно до ст. 20 Закону № 265 до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, ою знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті}, за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які здійснюють діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що піддягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Враховуючи зазначене, якщо Ви не здійснюєте реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, то у такому випадку на Вас не розповсюджуються вимоги п. 12 ст. З Закону 24» 265 та не застосовуються санкції передбаченні ст. 20 Закону № 265.

Разом з тим, якщо Ви вирішили оформлювати: ТТН на внутрішнє перевезення з оптового складу до магазинів роздрібної торгівлі; накладні вимоги за формою М11; товарні звітні це не буде порушенням вимог Закону № 265.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы