О бухгалтерском учете бюджетных учреждений
04.05.2018 496 0 0
Учреждения ведут бухгалтерский учет в соответствии с национальными положениями бухгалтерского учета и других нормативно-правовых актов по ведению бухгалтерского учета в порядке, установленном Министерством финансов Украины.
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.03.2018 р. N 16-09/315-5011
Щодо бухгалтерського обліку бюджетних установ
Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо надання роз'яснень з окремих питань і в межах компетенції повідомляє.
Частиною другою статті 56 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.
Згідно з частиною другою статті 10 Кодексу програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах.
Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11 «Про бюджетну класифікацію» надавати роз'яснення з питань застосування класифікації доходів бюджету уповноважений Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку та галузеві департаменти за погодженням з Департаментом державного бюджету Міністерства фінансів України.
Відповідно до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662, у разі проведення операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі відповідно до законодавства зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету. Розпорядники бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Казначейства довідку про надходження у натуральній формі.
Розпорядники бюджетних коштів забезпечують законність та достовірність проведених операцій у натуральній формі згідно із законодавством (п. 11.17).
В. о. Голови
В. Дуда
Комментарии к материалу