Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Несоответствие объема горючего в расчете корректировки

28.01.2020 208 0 0

В случае несоответствия указанных в расчете корректировки акцизной накладной формы «П» данных об объеме горючего в литрах, доведенных до температуры 15° С, данным по объему горючего в килограммах, такой документ не принимается и не регистрируется в Едином реестре акцизных накладных.

Следовательно, возможность зарегистрировать в Едином реестре акцизных накладных документ (в частности, но не исключительно, расчет корректировки акцизной накладной), в котором объем горючего в литрах, доведенных до температуры 15 ° С, рассчитанный в соответствии с действующей нормативно-правовой документацией, не соответствует данным по объема горючего в килограммах, отсутствует.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.01.2020 р. № 101/6/99-00-04-02-05-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо коригування обсягу пального в кілограмах, помилково зазначеного в акцизній накладній.

У зверненні Товариство зазначає, що в акцизній накладній, складеній на операцію з власного споживання пального та зареєстрованій в Єдиному реєстрі акцизних накладних 19.08.2019, вказано обсяг пального в літрах, приведених до температури 15 °С (364,76 л) та помилковий обсяг пального в кілограмах (68,83 кг). Тобто щільність пального згідно з даними, вказаними в акцизній накладній, склала 0,188 (68,83 кг / 364,76 л = 0,188).

Питання. Яким чином можна відкоригувати акцизну накладну, а саме повністю зняти обсяги пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °С?

Згідно з пп. 232.1 ст. 232 Кодексу одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° С. Відповідно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового облік обсягів пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, на які платних податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних, також ведеться в літрах, приведених до температури 15 °С.

Відповідно до п. 4 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 (далі - Наказ № 262), приведення літражу пального до температури 15 °С здійснюється згідно з чинною нормативно-технічною документацією.

Формою розрахунку коригування акцизної накладної форми «П», яка також затверджена Наказом № 262, передбачено внесення даних щодо обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °С, до відповідних граф табличної частини вказаного документа. Зазначені в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» дані щодо обсягу пального в літрах, приведених до температури 15°С, повинні відповідати даним щодо обсягу пального в кілограмах (з урахуванням щільності пального).

У випадку невідповідності зазначених в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» даних щодо обсягу пального в літрах, приведених де температури 15°С, даним щодо обсягу пального в кілограмах, такий документ не приймається та не реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Отже, можливість зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних документ (зокрема, але не виключно, розрахунок коригування акцизної накладної), в якому обсяг пального в літрах, приведених до температури 15 °С, розрахований згідно з чинною нормативно-правовою документацією, не відповідає даним щодо обсягу пального в кілограмах, відсутня.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы