Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Начисление роялти: при каких условиях не увеличивается финрезультат

26.10.2018 305 0 0



Налогоплательщик не увеличивает финансовый результат на сумму расходов по начислению роялти по лицензионным соглашениям в пользу юридического лица - резидента Украины (корпоративный инвестиционный фонд), если такое лицо является плательщиком налога на прибыль на общих основаниях и не относится к кругу лиц, освобожденных от уплаты этого налога, но не является юридическим лицом, платит этот налог по ставке иной, чем установленная п. 136.1 ст. 136 НКУ.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.10.2018 р. № 4439/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток коштів інститутів спільного інвестування керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 6 п.п. 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат з нарахування роялті у повному обсязі, якщо роялті нараховані на користь юридичної особи, яка відповідно до Кодексу звільнена від сплати цього податку чи сплачує цей податок за ставкою, іншою, ніж встановлена у п. 136.1 ст. 136 Кодексу.

Звільнення від оподаткування податком на прибуток для окремих платників податків передбачено положеннями п. 133.4 ст. 133, ст. 142 та окремими пунктами підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації. Вимоги, за якими підприємство, установа, організація, не сплачує податок на прибуток, визначені у п. 133.4 ст. 133 Кодексу у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Відповідно до п. 142.1 ст. 142 Кодексу звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, за умови наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Згідно з п. 142.2 ст. 142 Кодексу на період підготовки до зняття і зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему звільняється від оподаткування прибуток Чорнобильської АЕС, якщо такі кошти використовуються на фінансування робіт з підготовки до зняття і зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Також звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий за рахунок міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, які передбачаються у державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття» для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття» відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні, для подальшої експлуатації, підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та
забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС (п. 142.3 ст. 142 Кодексу).

Пільги щодо оподаткування прибутку підприємств передбачені також у підрозділі 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, зокрема:

  • тимчасово, на період реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації», затвердженого Кабінетом Міністрів України (далі - Проект), звільняється від оподаткування прибуток (дохід) японських суб’єктів з реалізації Проекту, за умови що такий прибуток (дохід) отриманий у рамках реалізації Проекту (п. 38 підрозділу 4 розділу XX Кодексу);
  • тимчасово, до 1 січня 2025 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб'єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм ст. 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості» (п. 41 підрозділу 4 розділу XX Кодексу).

Отже, виплата доходів у вигляді роялті на користь платників, що відповідно до Кодексу звільнені від сплати податку на прибуток, передбачає збільшення фінансового результату до оподаткування на суму витрат по нарахуванню таких сум роялті у повному обсязі.

Корпоративний інвестиційний фонд є платником податку на прибуток на загальних підставах і не звільняється від його сплати у розумінні п.133.4 ст.133, ст.142 та підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Враховуючи викладене, платник податку не збільшує фінансовий результат на суму витрат по нарахуванню роялті за ліцензійними угодами на користь юридичної особи - резидента України (корпоративний інвестиційний фонд), якщо така особа є платником податку на прибуток на загальних підставах та не належить до кола осіб, які відповідно до п. 133.4 ст. 133, ст. 142 та підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу звільнені від сплати цього податку, та не є юридичною особою, що сплачує цей податок за ставкою іншою, ніж встановлена п. 136.1 ст. 136 Кодексу.

Згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы