Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Корректировка таможенной стоимости товаров: что с налоговым кредитом по НДС

24.12.2019 260 0 0

Корректировка налогового кредита по НДС осуществляется на дату оформления листа корректировки к соответствующей таможенной декларацией


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.12.2019 р. № 2025/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула зверненні щодо коригування сум податкового кредиту у зв’язку із зміною величини митної вартості товарів та вплив такого коригування на формування і зміну показників у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, митних платежів регулюються нормами ПКУ та Митного кодексу України (далі - МКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ і пункт 2 статті 2 розділу І МКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V га підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила формування та коригування сум податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ визначено статтями 187, 192, 198 та 201 розділу V ПКУ.

Згідно з підпунктом «ґ» пункту 198.1 статті 198 розділу V ПКУ цо податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.  

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 розділу V ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платникам податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації таї сої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Пунктом 201.12 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що у разі ввезен ня товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V ПКУ (пункт 198.6 статті 198 розділу V ПКУ).

Згідно з частиною третьою статті 54 розділу III МКУ за результата ми здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів ор ан доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особ ою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідне до положень статті 55 розділу III МКУ.

Рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 розділу III МКУ, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів (частина перша статті 55 розділу III МКУ).

Відповідно до частин першої та сьомої статті 269 розділу VIII МКУ за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу органу доходів і зборів відомості, зазначені в митній декларації, можуть були змінені або митна декларація може бути відкликана.

Порядок внесення змін до митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі - МД), їх відкликання та визнання недійсними визначено у Положенні про митні декларації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів Украп и від 21 травня 2012 року № 450 (далі - Положення № 450).

Згідно з пунктом 37 Положення № 450 після завершення митного оформлення зміни до МД можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Порядок повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 643, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.08.2017 за № 976/30844.

Враховуючи зазначене, у випадку, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (за рішенням суду, яке набрало законної сили, або контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється па дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Щодо впливу коригування сум податкового кредиту у зв’язку із зміною величини митної вартості товарів на формування і зміну показників у СЕА ПДВ повідомляємо, що правила функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 200-1 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

Пунктом 200-1. 1 статті 200-1 розділу V ПКУ визначено, що СЕА ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку окремих складових.

Детальний порядок обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних (Ʃнакл) (далі - реєстраційна сума), та її складових наведено у пункті 9 Порядку № 569.

Згідно з пунктами 13 і 14 Порядку № 569 ДФС автоматично обчислює реєстраційну суму.

При обрахунку реєстраційної суми враховуються дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ.

Таким чином, ні нормами ПКУ, ні положеннями Порядку № 569 не передбачено іншого режиму обрахунку складових СЕА ПДВ і обчисленая реєстраційної суми, ніж автоматичний. Такий автоматичний обрахунок здійснюється на рівні Державної податкової служби України.

При цьому платник податку має право отримувати у ДПС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи викладене, величина кожного показника формується автоматично та змінюється у міру надходження до ÇEА ПДВ інформації, зокрема, щодо зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, митних декларацій та аркушів коригування до н їх, додаткових декларацій, зарахованих на рахунок у СЕА ПДВ коштів, подагої податкової звітності та іншої інформації, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V ПКУ, яка впливає на показники складової формули.

Щодо оформлення аркушів коригування до митних декларацій та усунення розбіжностей (невідповідностей), пов’язаних із таким оформленням, рекомендуємо звернутися до Державної митної служби України, як до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну митну політику та державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства.

характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы