Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Когда ФЛП-единщику нужен РРО для бронирования кинобилетов

24.02.2020 116 0 0

Если ФЛП-единщик группы 3 предоставляет услуги по бронированию билетов на киносеанс, РРО применять необязательно. Это правило действует при условии, если его годовой доход не превышает 1 млн. грн.


ГУ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.02.2020 р. № 573/ІПК/07-16-05-05-07

Головне управління ДПС у Закарпатській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року ЛУ 2755-VI (далі - ПКУ), розглянуло звернення платника щодо необхідності застосування РРО фізичною особою підприємцем, який перебуває на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група), при наданні послуг з бронювання квитків на кіносеанс, та повідомляє наступне.

Згідно п.6 ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування рестораторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг», із змінам та доповненнями, реєстратори розрахункових операцій (далі -РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Згідно з н. 296.10 ст. 2% ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи:
  • другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

 У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

 Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реестрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ст.296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Отже, під час надання фізичною особою - платником єдиного податку (III група) послуг з бронювання квитків на кіносеанс, РРО не застосовується у разі, якщо обсяг доходу такого платника податків протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы