Какой код операции указывать в АН при продаже горючего из АЗС плательщику акциза
При реализации субъекту хозяйствования горючего через топливораздаточные колонки с акцизного склада - АЗС, на который получена лицензия на право розничной торговли горючим, в акцизной накладной указывается код операции «3». Заполнять в таком порядке нужно независимо от того, является ли получатель горючего - субъект хозяйствования плательщиком акцизного налога
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 04.10.2019 р. № 582/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо щодо складання акцизних накладних.
У листі Товариство зазначає, що здійснює роздрібну торгівлю пальним на АЗС через паливороздавальні колонки.
Питання 1.
Чи вірно зазначати в акцизній накладній «Код операції для складання в одному примірнику» значення «З» за умови реалізації пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, незалежно від того, чи є покупець - суб’єкт господарювання платником акцизного податку чи ні?
Питання 2.
Яким чином та з якими реквізитами ««Код операції для складання в одному примірнику», «Умови оподаткування», «Напрям використання» слід реєструвати акцизну накладну суб’єктом господарювання що здійснює роздрібну торгівлю через паливороздавальні колонки з акцизного - складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним платнику акцизного податку - отримувачу пального?
Відповідно до п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу України на обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального, зміна показника ƩАНаклОтр (тобто обсягу пального, на які отримувач пального має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в Єдиному реєстрі акцизних накладних) у такого платника податку - отримувача пального не відбувається.
В акцизній накладній, складеній при реалізації суб’єкту господарювання пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на яких отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, зазначається код операції для складання в одному примірнику «З» незалежно від того, чи о отримувач пального - суб’єкт господарювання платником акцизного податку.
Особливості заповнення акцизної накладної залежно від виду операцій з реалізації пального регламентовано розділом II Порядку заповнення акцизної
накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповненні (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724 (далі - Порядок № 262).
При здійсненні операції з відпуску/відвантаження пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримане ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, у відповідному рядку зазначається:
- ознака щодо напрямів використання пального «4» - реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним (п. 4 розділу II Порядку № 262);
- ознака щодо умов оподаткування «0» - для інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування «1» - «5» (п. 4 розділу II Порядку № 262).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу