Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Как вернуть излишне уплаченный НДС на банковский счет

24.06.2020 404 0 0

Возврат излишне уплаченных сумм НДС с бюджетного счета на банковский текущий счет плательщика НДС возможен, если такие суммы не были зачислены в бюджет со счета плательщика налога в СЭА НДС


ГУ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.06.2020 р. № 2258/ІПК/05-99-04-01-13

Головне управління ДПС у Донецькій області розглянуло звернення щодо можливості повернути з бюджетного рахунку на розрахунковий рахунок підприємства надміру сплачений податок на додану вартість, та керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 Кодексу помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, зокрема, відповідно до ст. 43 Кодексу, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (пункт 43.2 статті 43 Кодексу).

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, та розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (пункт 43.3 статті 43 Кодексу).

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені (далі - заява) у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, неналежно від виду бюджету;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (пункт 43.4 статті 43 Кодексу).

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному пунктом 200 прим. 1.5 статті 200 прим. 1 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (пункт 43.4 прим.1 статті 43 Кодексу).

Таким чином, з бюджетного рахунку на поточний рахунок платника в установі банку можливе повернення сум податку на додану вартість, що рахуються як зайво сплачені, за виключенням сум податку зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному пунктом 200 прим. 1.5 статті 200 прим. 1 Кодексу, за умови відсутності податкового боргу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы