Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Гарантийная замена части оборудования

23.11.2020 91 0 0

При осуществлении в течение гарантийного периода на выполнение гарантийного обязательства операции по гарантийной замене части (детали) поставленного товара (оборудования) происходит предоставление услуги по гарантийному обслуживанию, а не поставки или возвращения отдельной детали. Поэтому расчет корректировки к налоговой накладной, составленной по операции по поставке такого товара, не складывается.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.10.2020 р. № 4191/ІПК/99-00-05-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо необхідності коригування податкових зобов’язань з ПДВ у разі проведення гарантійної заміни частини (деталі) обладнання, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

У зверненні описано ситуацію, коли відбувається гарантійна заміна частини обладнання, яка не поставлялася як окремий товар та не зазначена окремим рядком у податковій накладній.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Постачання товарів - це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважається будь-яка із зазначених дій платника податку щодо матеріальних активів, якщо платник податку мав право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі придбання зазначеного майна чи його частини (безоплатна передача майна іншій особі;

передача майна у межах балансу платника податку, що використовується у господарській діяльності платника податку для його подальшого використання з метою, не пов'язаною із господарською діяльністю такого платника податку;

передача у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню) (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Згідно з пунктами 201.1 та 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін та надати покупцю за його вимогою.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН (пункт 192.1 статті 192 ПКУ).

Таким чином, при здійсненні протягом гарантійного періоду на виконання гарантійного зобов’язання операції з гарантійної заміни частини (деталі) поставленого товару (обладнання) відбувається надання послуги з гарантійного обслуговування, а не постачання чи повернення окремої деталі.

Тому розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена за операцією з постачання такого товару, не складається.

Слід зазначити, що звернення не містить інформації, достатньої для надання більш детальної відповіді на порушене у ньому питання.

При цьому кожен конкретний випадок податкових  взаємовідносин, у тому числі й тих, про які йдеться у зверненні, потребує детального аналізу документів, якими супроводжуються здійснювані платником операції, та матеріалів, що дадуть змогу чітко ідентифікувати предмет запиту.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы