Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Если ФЛП не реализует технически сложные бытовые товары: нужен ли РРО

26.10.2018 242 0 1

В случае отсутствия у физического лица - предпринимателя - плательщика единого налога в продаже технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту (обслуживанию) или гарантийной замене, он может проводить расчеты без применения РРО.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.10.2018 р. № 4447/С/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула Ваші звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і повідомляє.

Відповідно до запиту фізична особа - підприємець, що є платником єдиного податку третьої групи.

Чи належать до груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, світлодіодні лампи, та чи необхідно фізичній особі - підприємцю, що є платником єдиного податку, при відсутності у продажу технічно складних побутових товарів встановлювати реєстратори розрахункових операцій?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), чинній з 01.01.2017, РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік № 231).

У Переліку № 231 зазначаються найменування груп товарів та коди згідно з УКТ ЗЕД.

Оскільки розробником вказаного Переліку №231 є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, то відповідні роз’яснення щодо тлумачення належності до нього конкретних товарних позицій належать до компетенції Мінекономрозвитку.

Щодо встановлення фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку реєстратора розрахункових операцій при відсутності у продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

У разі відсутності у зазначеного платника єдиного податку у продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, він відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265 може проводити розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы