Секретна зброя: фінансові технології проти центральних банків
04.08.2015 290 0 1
«Майбутнє фінансових послуг» - так називається 178-сторінковий звіт, виданий 30 червня Світовим економічним форумом, який пояснює одна з головних переваг фінансово-технологічних компаній. Вони здатні знижувати витрати, використовуючи найновіше програмне забезпечення і технології. Менеджер проектів Центру глобальної промисловості Світового економічного форуму Джессі МакУотерс розповідає:
«Сучасні інноваційні компанії зосереджують роботу безпосередньо над тими проблемними зонами, які зазвичай викликали стрес у споживачів і знижували прибутковість. Так у них виходить «знімати вершки», освоюючи частину ринку, раніше зайняту іншими продуктами. Кращий тому приклад: грошові перекази. Банки традиційно встановлювали високі комісії за транскордонні перекази, пропонуючи посереднє обслуговування, а самі переклади часто йшли до адресатів до трьох днів».
Щоб проілюструвати, наскільки швидко ростуть фінансові технології в глобальному масштабі, можна навести цифри:
загальне фінансування Фінтех в 2008 році було менше 930 млн доларів.
До жовтня 2014 воно виросло до 1,04 мільярда тільки за один місяць.
Багато хто задається питанням, чи слід цієї зростаючої екосистемі встановлювати зв'язки з існуючою банківською системою. Насправді питання в іншому: чи зможе традиційний фінансовий сектор взагалі адаптуватися до нових умов. У березні 2015 року на виставці «MIT біткойнов експо» Андреас Антонопулос заявив:
«Де ми опинимося, коли ера централізованого банкінгу завершиться? Адже цей день настане скоро - завдяки децентралізованим механізмам, що легко піддається масштабированию, і завдяки гнучкому програмному забезпеченню. Я повністю впевнений, що системи ПЗ можуть адаптуватися і адаптуються дуже швидко».
Трансформація банкінгу
У банківському звіті «Майбутнє фінансів» аналітик компанії Goldman Sachs Райян Неш зауважив, що «нові технології знаходяться серед головних чинників, що впливають на сектор традиційного банкінгу». Інструменти фінансових технологій переживають стрибкоподібне зростання на глобальному рівні. Недавнє дослідження споживчих відгуків, проведене компанією Accenture, показало, що глобальні інвестиції у фінансові технології зросли втричі в 2014 році, склавши 12,2 млрд доларів. Дослідження показало, що «стара» фінансова індустрія поки не готова до радикальних змін, хоча вже не залишається сумнівів, що адаптація - це питання виживання. Компанія Accenture укладає: «Банківська система повинна адаптуватися і приймати нові моделі бізнесу, швидше вводячи технології в життя».
Банки в усьому світі з усіх сил намагаються вийти на цей рівень. У травні на раунді розміщення цінних паперів обсягом 50 млн доларів компанія Goldman Sachs наростила фінансування Circle Internet Financial Inc., звернувши на цього гравця увагу інвесторів. У червні органи грошового регулювання Сінгапуру запустили проект обліку блокових ланцюгів блокових ланцюгів. Торік банк Barclays запустив інкубатор фінансових технологій. Співзасновник стартапу Aire по кредитній оцінці позичальників Аніш Варма пояснює цю тенденцію наступним чином:
«Більшість фінансових екосистем залежать від загальних протоколів. Якщо у вас є «друг» серед банків, це дає вам перевагу над конкурентами і допомагає заспокоїти клієнтів і споживачів, які можуть бути впевнені в вас».
Складнощі адаптації
Багато хто вважає, що фінансово-технологічним компаніям корисно працювати з традиційними фінансовими організаціями, хоча поки переважає думка, що фінансовий сектор ще не готовий пристосуватися або регулювати ці технології так, щоб врахувати і традиційні інтереси, і інновації. Дослідження Accenture також показало, що більше чверті споживачів у США замислювалися про те, щоб змінити постачальника фінансових послуг через зростаюче невдоволення своїми нинішніми банками. Методи децентралізації зараз стали звичайним рішенням для нових платформ. Багатьом творцям технологічної революції взагалі не потрібні дозволи: вони просто створюють додатки і починають надавати послуги.
Виникнення фінансово-технологічних стартапів тісно пов'язане з найчастіше жорстким регулюванням фінансової індустрії. У фінансових технологій зазвичай інша політика роботи. Повільні органи фінансового регулювання не можуть адаптуватися до інновацій, завдяки чому нові види бізнесу якийсь час можуть працювати, не звертаючи на себе уваги державних органів, заробляючи гроші і створюючи свою мережу, не відволікаючись на питання регулювання.
Банківський сектор повинен спиратися на традиційну політику, проте йому потрібно навчитися адаптуватися і до цієї нової середовищі.
Висновок:
«Інноватори користуються своїми технічними навичками, щоб автоматизувати ручні процеси, на які йде дуже багато ресурсів традиційних гравців. За рахунок цього у інноваторів з'являється можливість запропонувати послуги новим групам покупців, зокрема тим, яких традиційно обслуговувала фінансова еліта».
Джерело: http://ageofcomp.info/wounde/37472-se...
Комментарии к материалу