Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Робота майбутнього: 10 навичок, які будуть затребувані в 2020 році

11.02.2016

Нещодавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі були названі 10 професійних навичок, які будуть актуальні через 5 років. Мотиваційний письменник і антікоуч Лариса Парфентьева розповідає, чому вона була в захваті, коли побачила цей список. Читати всім, хто хоче дізнатися, куди піти вчитися і які професії будуть потрібні через 5 років.
У звіті про майбутнє професій, зробленому недавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, названий список тих умінь, які будуть найбільш потрібними через 5 років. Список дуже цікавий, тому що показує дві значні тенденції розвитку людини, суспільства і культури. Які люди будуть на піку кар'єри через 5 років? Давайте подивимося і розберемося.

 

1. Комплексне багаторівневе рішення проблем (Complex problem solving)
Це означає, що людина здатна бачити суть проблем і розбиратися з причиною, а не з наслідком. Припустимо, приходить дама до лікаря і каже: «Хочу схуднути». А лікар такий почухав голову і каже: «Ну перестаньте їсти солодке». А там насправді проблема зовсім не в солодкому, а в ендокринній системі, режимі дня, психологічні проблеми в сім'ї і так далі. Загалом, цілий комплекс. Так ось, найбільш затребуваними будуть ті фахівці, які будуть володіти системним, цілісним підходом до вирішення будь-яких проблем, будуть знати, на що ще звернути увагу крім самого очевидного.

2. Критичне мислення (Critical thinking)
Це такий спосіб мислення, при якому людина ставить під сумнів інформацію, що надходить і навіть власні переконання. Це дуже корисна навичка, тому що питання «А, може, все працює зовсім не так, як ми припускаємо?» Допомагає розвитку.

3. Креативність в широкому сенсі (Creativity)
З моєї точки зору, творчий початок - це здатність бачити те, чого ще немає. Коли Мікеланджело запитали, як він створив статую Давида, скульптор відповів: «Я побачив ангела в шматку мармуру, і мені захотілося звільнити його».

4. Уміння управляти людьми (People management)
Майкл Джордан сказав геніальну фразу: «Талант виграє гри, а команда - чемпіонати». Управління людьми - це складна наука про те, як лідерам приймати головні рішення ... ні, не просто про підлеглих, а про Людей. Як мотивувати співробітників так, щоб вони бігли підтюпцем на роботу, а не з роботи? Як не помилитися в людині, приймаючи його на роботу, а підвищувати тих, хто цього заслуговує? Як розрулювати конфлікти всередині команди? Знати відповіді на всі ці питання - і значить володіти people management.

5. Взаємодія з людьми (Coordinating with others)
Це, мабуть, зрозуміло.

6. Емоційний інтелект (Emotional intelligence)
У 1995 році американський психолог Деніел Гоулман опублікував книгу «Емоційний інтелект», яка підірвала книжковий ринок і стала бестселером (хоча насправді теорія ЕІ з'явилася набагато раніше). Зараз під емоційним інтелектом розуміється здатність розуміти емоції, наміри і мотивацію інших людей і свої власні, а також уміння управляти своїми емоціями та емоціями інших людей.

7. Формування власної думки та прийняття рішень (Judgment and decision-making)
На цьому теж не будемо зупинятися - тут все ясно.

8. Клієнтоорієнтованість (Service orientation)
Судячи з прогнозів, сфера послуг в світі буде тільки зростати, а хороший сервіс завжди на вагу золота. На жаль, сервіс в Росії найлегше описати таким анекдотом: «Одна дама запитує іншу: - Ой, а де ви взяли цю косметику? - А он у тому магазині. - А народу багато? - Та ні нікого, навіть консультант кудись вийшов ».

9. Уміння вести переговори (Negotiation)
Це зрозуміло, чи не так?

10. Гнучкість розуму (Cognitive flexibility)
Когнітивна гнучкість - це здатність розуму швидко перемикатися з однієї думки на іншу, а також обмірковувати кілька речей одночасно. До речі, перевірити себе на когнітивну гнучкість ви можете за допомогою знаменитого тесту Струпа. Він дуже простий. Швидко скажіть назви кольорів, якими написані ці слова:

 

Що я бачу в цьому списку?
Я бачу, що 5 з 10 навичок стосуються вміння спілкуватися з людьми, домовлятися і керувати ними, розуміти і служити їм (це управління персоналом, взаємодія з людьми, переговори, клієнтоорієнтованість, емоційний інтелект).
Ще 4 сфери з 10 пов'язані зі здібностями мозку: умінням швидко міркувати, бачити суть, знаходити рішення проблем, генерувати нові проекти та ідеї (комплексне рішення проблем, креативність, когнітивна гнучкість, критичне мислення).

Висновок:
Якщо не знаєте, що вивчати, то вивчайте людей і їхні потреби, а також тренуйте свій мозок для складних когнітивних завдань. По-моєму, це здорово! Нарешті приходить час, коли сам Людина, його емоції, мотивації і розвиток стає головним в нашому світі.

Джерело: http://www.sncmedia.ru/career/rabota-....

.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
01.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 16.06.2025) Денежная компенсация за неиспользованные ежегодные отпуска В Резерв+ появятся новые возможности получить автоматическую отсрочку Правительство утвердило изменения к...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
03.07.2025
Правительство расширило перечень товаров, подлежащих локализации во время публичных закупок
Правительство расширило перечень товаров перерабатывающей промышленности, которые будут подлежать требованию относительно минимальной степени локализации во время публичных закупок. Правительство расширило перечень товаров перерабатывающей промышленности, которые будут подлежать требованию относител...
03.07.2025
Работник требует ввести дистанционную работу: действия работодателя
В случае введения дистанционной работы, работник самостоятельно определяет рабочее место и несет ответственность за обеспечение безопасных и безвредных условий труда на нем. Больше по теме: Направление в командировку работника-дистанционщика Изменения относительно дистанционной и надомной работы М...
03.07.2025
Э-уведомление об ошибочной уплате платежей: разъяснение ГНС
С целью повышения уровня информирования налогоплательщиков о суммах ошибочно уплаченных налоговых платежей, единого взноса в Электронном кабинете плательщика разработан и внедрен новый сервис «Е-повідомлення». Больше по теме: Заблокирована ошибочно оформленная НН: можно ли не подавать д...
Лучшие материалы