Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Діджиталізація на місцях: як вплинуть на регіони нові ініціативи

03.07.2019 891 0 0

«Держава у смартфоні» невідворотній процес зміни функціонування державних органів. Вже зараз активно впроваджуються системи електронного документообігу, формуються електронні бази даних і створюються можливості для надання громадянам онлайн-послуг. Якщо хтось вважає, що для обласних державних адміністрацій і регіональних комунальних підприємств подібні нововведення є далекою перспективою, то ми б радили не спішити з висновками.


Естонський прорив і досвід містечка Лаагрі

Показовість містечка Лаагрі у тому, що його населення складає близько 4,8 тис. осіб. На перший погляд, радянською архітектурою і міським плануванням, воно нагадує чимало українським міст. Однак Лаагрі має як мінімум одну дуже суттєву відмінність – тут відсутні будь-які черги за довідками в органи влади, адже люди мають можливість їх замовляти в режимі онлайн. У випадку, якщо у людини немає комп’ютера, а таких у місті немало, то вони можуть створити запит у мерії або місцевій бібліотеці.

Школи і дитячі садочки містечка теж пережили вагомі трансформації, адже тепер батьки можуть обирати заклад для дитини, зважаючи на його місцерозташування й відгуки. Також у комунальних закладах міста активно впроваджуються електронний документообіг, хмарні рішення й електронні бази даних. Приватний сектор підтримав подібні ініціативи й інвестує гроші в діджиталізація власних процесів.

Естонський цифровий прорив не центрується на Талліні чи інших великих міста, адже навіть маленькі містечка переживають на собі зміни в стосунках з державою: це відчутно як для громадського сектору, так і для бізнесу. І так, як цифровізація державних процесів в Україні здійснюється за зразком Естонії, безперечно, що зміни стосуватимуться на лише Києва, але й жителів невеликих міст і територіальних громад.

Президентські ініціативи і що таке «держава у смартфоні»

Президент України Володимир Зеленський за перший місяць своєї каденції вже провів кілька зустрічей з представниками бізнесу й ініціативних груп, де активно обговорювалися питання впровадження новітніх технологій. Як висловився сам Президент:

«Я хочу швидких змін. Я вірю у ваш талант і бажання зробити Україну цифровим лідером і гарантую вам політичну волю. Маємо спільно готувати ініціативи, законопроекти та здійснювати кроки, що знімають бар’єри до цифрової економіки та електронного урядування… Запевняю, що особисто "звертатимуся" до тих державних службовців, які чинять спротив на місцях».

Про що ж йде мова? Концепція «Держава у смартфоні» передбачає до 2024 року переведення 90% державних послуг в режим онлайн, що має втричі зменшити кількість взаємодії громадян і бізнесу з владою, а також знизити рівень корупції у цій сфері майже до нульової позначки. Впровадження змін планується здійснити на чотирьох рівнях:

  • перший рівень — інформація про державу;
  • другий рівень — комунікація з державою;
  • третій рівень — транзакції з державою;
  • четвертий рівень — залучення в управління державою.

Чого ж очікувати в регіонах?

Так як Адміністрація Президента й українські міністерства вже кілька років як користуються системами електронного документообігу, а також різноманітними управлінськими IT-рішеннями, то зрозуміло, що головний акцент у впровадженні нових рішень буде робитися на регіональному рівні, у тому числі у комунальній підприємницькій сфері. Приклад Естонії яскраво демонструє те, що затягувати з інноваціями не варто, а Президент дав явно зрозуміти, що свій перший термін він присвятить саме діджиталізації країни.

Що прямо зараз може зробити місцева влада чи комунальне підприємство, щоб підготуватися до майбутніх змін? Найперші кроки: це перехід на сучасну бухгалтерія та впровадження електронного документообігу. В Україні зараз не так багато IT-рішень для бухгалтерського обліку, які були б українськими (зважаючи на заборону російського софту), а також відповідали вимогам чинного законодавства. Однак все ж кілька рішень все таки є і чільне місце серед них займає лінійка продуктів MASTER:Бухгалтерія.

MASTER:Бухгалтерія повністю адаптована під український ринок, містить весь необхідний бухгалтеру функціонал, а також має покрокові інструкції для використання. Суттєвою перевагою MASTER:Бухгалтерія є те, що для її клієнтів відкритий доступ до сервісу SmartSign — сучасної системи електронного документообігу юридично значимими документами між організаціями. Тобто після придбання продукту, не потрібно думати про окрему систему електронного документообігу, адже вона вже інтегрована в продукт.

1 из 1

Комментарии к материалу

Лучшие материалы