Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Мотивація фінансових менеджерів

16.12.2014 508 0 0

Підказки для керівника

Що мотивує фінансово-економічного працівника працювати в компанії із задоволенням і продуктивно? Відповідь на це запитання лежить у площині розуміння особливостей сприйняття світу людьми з чітко вираженим аналітичним складом розуму. Незважаючи на те що ці працівники можуть усі результати співвіднести з використаним ресурсом, вони більше цінують консервативні підходи, правила та стабільність. Тому їх мотивація до праці дуже відрізняється від мотивації творчих людей або людей, схильних до ризику


Олена Прендзевська,
фінансовий директор ТОВ «Промкабель-Електрика»


Види мотивації

Мотивація персоналу до якісної та самовідданої праці — одна з найпопулярніших тем серед керівників усіх рівнів. Розроблена величезна кількість теорій мотивації, покликаних прояснити, що насправді є первинним у бажанні працювати — вимушена необхідність чи прагнення до самореалізації. Однозначної відповіді на це питання не існує. Людьми керують різні мотиви, і в різний період часу вони можуть змінюватися.


Людина, для якої робота є надважливою, а її цілі та цінності — першочерговими, уособлює перший тип мотивації — мотивацію ентузіаста. Тобто людину, яка настільки віддана своїй справі, що не зважає ані на умови, ані на винагороду. Все це для неї має другорядне значення. Найчастіше це представники творчих і гуманітарних професій — художники, письменники, педагоги, лікарі. Таку мотивацію називають термінальною. Адже всі ми цінуємо лікаря, педагога, художника, артиста не за те, що вони вміють заробляти гроші, а за те, що професійно виконують свої обов'язки, віддані своєму покликанню, не змінюють своїм принципам.


Але існує і протилежний тип мотивації, коли для людини першочергове значення мають умови винагороди, а все, що пов'язано із самою діяльністю, — другорядне. У цьому випадку сама робота є інструментом для отримання винагороди. Такий працівник робитиме лише те, за що добре платять. У цьому разі йдеться про інструментальну мотивацію.


У більшості людей мотивація змішана — термінально-інструментальна. Тобто зазвичай ми любимо свою роботу, але разом з тим нам небайдуже, в яких умовах ми працюємо і скільки за це платять.


Багато керівників переконані, що в бізнесі повинні працювати самомотивовані ентузіасти. HR-директори постійно полюють на таких фахівців, тому що впевнені: такі люди здатні розвивати як свою функцію в компанії, так і бізнес у цілому. Давайте поміркуємо, що ж мотивує фінансових фахівців до роботи і чи можна окремо виділити мотиваційний тип такої категорії, як фінансово-економічний працівник.


Людей, які люблять свою роботу, називають працівниками з яскраво вираженою термінальною мотивацією. Зазвичай вони складають близько 5–10 % від загальної кількості співробітників. А ось працівників з яскраво вираженою інструментальною мотивацією більше — 8–15 %. Мабуть, саме тому часто складається враження, що для багатьох у роботі є важливішою винагорода.

Полная версия доступна только подписчикам

Лучшие материалы