Возврат аванса бывшему спецрежимщику: что с НДС
Исправление ошибок в спецрежимных налоговых накладных
Регистрация расчетов корректировок к спецрежимным налоговым накладным после 15.01.17 г. возможна: суд – на стороне предприятия
В 2018 году покупателю - бывшему спецрежимщику вернули аванс, уплаченный со спецсчета в 01.01.2017 г. Поэтому поставщик уменьшает ранее начисленную сумму налогового обязательства по НДС, а покупатель - сумму налогового кредита. Основанием для корректировки сумм НДС будет составлен и зарегистрирован расчет корректировки.
Нормы Налогового кодекса Украины не определяют особенностей возврата поставщиком аванса, предварительно перечисленного спецрежимщиков со специального счета. Поэтому такие средства возвращают в общеустановленном порядке.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 08.06.2018 р. №2546/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про порядок оподаткування ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо повернення в 2018 році суб’єктом господарювання - постачальником грошових коштів (попередньої оплати), попередньо перерахованих покупцем - суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування ПДВ) із спеціального рахунку у період до 01.01.2017 р., у зв’язку із невиконанням постачальником умов цивільно-правового договору у частині постачання товарів і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Правила формування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ регулюються статтями 187, 198 і 201 розділу V ПКУ.
Згідно з пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін. При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 розділу V ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
При цьому відповідно до підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 розділу V ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б)отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.
Порядок ведення ЄРПН затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі - Порядок №1246).
Таким чином, якщо виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а така сума попередньої оплати повертається платником податку - постачальником товарів/послуг платнику податку - покупцю товарів/послуг, то платник податку - постачальник товарів/послуг зменшує раніше нараховану суму податкового зобов’язання з ПДВ, а платник податку - покупець товарів/послуг відповідно суму податкового кредиту на підставі складеного платником податку - постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - покупцем товарів/послуг.
Разом з цим повідомляємо, що на сьогодні нормами ПКУ не визначено особливостей повернення суб’єктом господарювання - постачальником грошових коштів (попередньої оплати), попередньо перерахованих покупцем - суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ із спеціального рахунку, у зв’язку із невиконанням постачальником умов цивільно-правового договору у частині постачання товарів, а тому повернення таких коштів здійснюється у загальновстановленому порядку.
Поряд з цим інформуємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).
Комментарии к материалу
Отсортировано: по времени по популярности
Всего комментариев 1