Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Как заполнить форму № 1-инновация (годовая)?

Редакция

12.01.2017 1268 0 0

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 10.12.2015 р. N 17.4-12/24

Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-інновація (річна) "Обстеження інноваційної діяльності промислового підприємства"

I. Загальні положення

1. Ці Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 1-інновація (річна) "Обстеження інноваційної діяльності промислового підприємства" (далі - форма).

2. Показники форми включають дані за рік.

3. Значення показників мають формат представлення у цілих числах (таблиця 2.1. і розділ 3) та з одним десятковим знаком (після коми) (розділ 1 і таблиця 2.2).

4. Показники форми ґрунтуються на даних документів первинного обліку:

регістрів бухгалтерського обліку;

Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій,

Інструкції про застосування Плану рахунків, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за N 892/4185 та N 893/4186 (зі змінами);

міжнародних стандартів бухгалтерського обліку й фінансової звітності;

первинних документів, необхідних для складання показників щодо впровадження інноваційних видів продукції та процесів, придбання нових технологій: план заходів з упровадження інноваційного продукту/процесу, акт введення інноваційного продукту/процесу у виробництво, договір на виконання/придбання науково-дослідної розробки (далі - НДР), договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності, угода на придбання/передання технології тощо.

5. Терміни та визначення, наведені в цих Роз’ясненнях, передбачені в Методологічних положеннях зі статистики інноваційної діяльності, затверджених наказом Державної служби статистики України від 10 січня 2013 року N 3 (зі змінами).

ІІ. Показники форми

1. Витрати на інновації за звітний рік

1. У розділі міститься інформація про інноваційну діяльність (усі наукові, технологічні, організаційні, фінансові й комерційні дії, що призводять до здійснення інновацій або задумані з цією метою; дослідження і розробки, не пов’язані прямо з підготовкою конкретної інновації).

2. Рядок 110 уміщує дані щодо загальної суми витрат, пов’язаних з інноваціями, протягом звітного року.

3. Рядок 111 містить дані щодо суми витрат на внутрішні НДР (проведення науково-дослідних робіт (далі - НДР) власними силами для розробки нових або вдосконалених продуктів та процесів, уключаючи розробку програмного забезпечення) (без амортизації, включаючи капітальні витрати на споруди та обладнання для виконання НДР).

4. Рядок 112 уміщує дані щодо суми витрат на зовнішні НДР (придбання результатів НДР), виконаних іншими організаціями для розробки нових або вдосконалених продуктів та процесів, уключаючи розробку програмного забезпечення.

5. Рядок 113 містить дані щодо суми витрат на придбання машин, обладнання та комп’ютерної техніки чи програмного забезпечення, що призначені тільки для виробництва нових і значно вдосконалених продуктів та процесів (інновацій) і не включені до рядка 111, а також машин та обладнання, які не вдосконалюють виробничі потужності, але необхідні для випуску нової продукції.

6. Рядок 114 уміщує дані щодо суми витрат на придбання інших зовнішніх знань (придбання нових технологій, які використовуються для реалізації технологічних інновацій, ураховуючи придбання виключних майнових прав власності на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, ліцензій, ліцензійних договорів на використання зазначених об’єктів; комерційних таємниць (формули, розрахунки, плани, креслення, незапатентовані винаходи та інше; інструкції, описи, вимоги, дані, методи і методики); проектів; технологій у розукомплектованому вигляді; товарних знаків (товарні знаки, придбані у зв’язку з проведенням підприємством інновацій); інших інжинірингових, консалтингових послуг (виключаючи дослідження і розробки)), придбаних від сторонніх організацій, приватних осіб тощо. Рядок 114 не вміщує вироби, зразки, машини, апарати, комплектуючі або запасні частини, інструменти тощо, придбані в комплекті з документами.

7. Рядок 115 містить дані щодо суми інших витрат, включаючи витрати на навчання та підготовку персоналу для розробки та/або запровадження нових чи значно вдосконалених продуктів і процесів, на діяльність щодо ринкового запровадження нових чи значно вдосконалених товарів та послуг (у тому числі ринкові дослідження та рекламні кампанії), на інші роботи, пов’язані зі створенням і впровадженням інновацій (у тому числі дизайн), на упровадження організаційних та маркетингових інновацій (рядок 115).

8. Рядки 116 - 122, 124 містять дані щодо суми витрат (рядок 110), розподіленої за джерелами фінансування витрат на інновації, у тому числі за рахунок власних коштів (рядок 116), коштів державного бюджету (рядок 117), місцевих бюджетів (рядок 118), коштів позабюджетних фондів (рядок 119), коштів вітчизняних інвесторів (рядок 120), коштів іноземних інвесторів (рядок 121), кредитів (рядок 122), з них на пільгових умовах (рядок 123), коштів інших джерел (рядок 124).

9. Інформація про витрати на інновації містить дані за звітний рік незалежно від стадії інноваційного процесу: початкова стадія розробки нових або значно вдосконалених продуктів (здійснюються науково-дослідні роботи для розробки нових або вдосконалених продуктів та процесів, монтаж нового обладнання, яке може бути готовим до експлуатації, але ще не працювало, не випробуване у виробництві та не використовувалось у виробництві продукції і процесів, навчання та підготовка персоналу тощо), проміжна, або прикінцева (устатковання вже працює, освоєне в експлуатації, налагоджене виробництво та випускається інноваційна продукція).

2. Інноваційна продукція (товари, послуги)

2.1. Кількість упроваджених у звітному році видів інноваційної продукції (товарів, послуг)

2.1.1. Розділ містить інформацію щодо кількості упроваджених у звітному періоді інноваційних видів продукції. Для цілей показників цього розділу інновацію можна вважати впровадженою, якщо вона (її результат) потрапила на ринок, тобто було здійснене ринкове впровадження нового або значно вдосконаленого товару або послуги відносно її характеристик, наприклад, удосконалене програмне забезпечення, зручність у використанні, компонування та підсистеми (за винятком простого перепродажу нових товарів, придбаних в інших підприємств, та змін лише естетичного характеру). Вона може бути новою для цього підприємства, а не лише новою для цього сектору діяльності чи ринку.

2.1.2. У рядку 204 відображені дані щодо кількості упроваджених у виробництво у звітному періоді інноваційних видів продукції, з яких:

нових для ринку (ринком можна вважати уявлення виробника про ринок, де він діє, і який може складатися з власне виробника, в сукупності з його конкурентами, можливо, з урахуванням типової серії продуктів або географічного аспекту, до якого можуть входити як вітчизняні, так і міжнародні підприємства) - графа 2;

нових для підприємства (мінімальний рівень новизни для зарахування будь-якої зміни до категорії "інновація" визначається як "нове для підприємства", тобто продукт може бути новим або істотно поліпшеним для виробника, незалежно від використання (виготовлення) його іншими виробниками) - графа 3.

2.1.3. Рядок 205 по графам 1 - 3 містить дані, щодо кількості упроваджених у виробництво інноваційних видів машин, устатковання, приладів, апаратів тощо.

2.2. Обсяг реалізованої інноваційної продукції за звітний рік

2.2.1. Показник щодо обсягу реалізованої у звітному році продукції містить дані про обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) без ПДВ, визначені за ціною продажу відвантаженої готової продукції (товарів, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи продукцію (товари, послуги) за бартерним контрактом), за вирахуванням ПДВ.

2.2.2. Рядок 206 уміщує дані щодо загального обсягу реалізованої інноваційної продукції (товарів, послуг) протягом звітного року незалежно від виду економічної діяльності підприємства, в якому інновація впроваджувалася (продукція може вважатися інноваційною протягом трьох років з моменту її впровадження). Загальний обсяг реалізованої інноваційної продукції (товарів, послуг) розподіляється на обсяг реалізованої інноваційної продукції (товарів, послуг), що є новими для ринку (рядок 207), та обсяг реалізованої інноваційної продукції (товарів, послуг), що є новими тільки для підприємства (рядок 208).

2.2.3. Дані рядка 206 містять суму даних рядків 207 і 208.

3. Інноваційні процеси

3.1. Кількість упроваджених у звітному році у виробництво нових технологічних процесів

3.1.1. У розділі міститься інформація про впроваджені процесові інновації (кількість впроваджених у виробництво у звітному періоді нових технологічних процесів та кількість придбаних/переданих нових технологій чи окремих технічних досягнень), які застосовуються для виготовлення технологічно нової або вдосконаленої продукції, яку неможливо виготовити застосовуючи існуючі процеси, або для значного підвищення ефективності виробництва традиційної продукції, продуктивності праці та поліпшення якості продукції, зниження витрат на її виготовлення, комплексне використання сировини, матеріалів, палива, енергії тощо. Вони можуть бути новими для підприємства, незалежно від того, ким вони були розроблені або впроваджені вперше, не обов’язково новими для сектору діяльності або ринку підприємства.

3.1.2. Рядок 304 містить дані щодо кількості впроваджених у виробництво у звітному періоді нових технологічних процесів (нових або значно вдосконалених методів обробки або виробництва продукції), пов’язаних із заміною обладнання, змінами в організації виробництва або поєднувати такі зміни і базуватись на нових науково-технічних рішеннях.

3.1.3. Рядок 305 уміщує дані щодо кількості впроваджених у виробництво маловідходних, ресурсозберігаючих технологічних процесів.

3.2. Кількість придбаних (переданих) у звітному році нових технологій (технічних досягнень)

3.2.1. Рядок 306 містить дані щодо загальної кількості придбаних (графа 1) та переданих (графа 3) за період з початку року нових технологій чи окремих технічних досягнень.

3.2.2. Графи 2 і 5 вміщують дані щодо кількості придбаних та переданих технологій за межами України.

3.2.3. По рядках 307 - 312 кількість придбаних (переданих) технологій розподілена за формами придбання (передання).

3.2.4. У разі придбання технології дані вміщують інформацію незалежно від джерела надходження - від юридичних або фізичних осіб.

3.2.5. Рядок 307 уміщує дані щодо кількості придбаних (переданих) технологій за договорами про придбання (передання) права на патенти, ліцензіями або ліцензійними договорами на використання винаходів, промислових зразків, корисних моделей.

3.2.6. Рядок 308 уміщує дані щодо кількості технологій як результатів виконання науково-технічних робіт, придбаних (переданих) підприємством.

3.2.7. Рядок 309 містить дані про кількість придбаних (переданих) технологій, що придбаваються (передаються) у розукомплектованому вигляді.

3.2.8. Рядок 311 містить дані щодо кількості придбаних (переданих) технологій разом з цілеспрямованим прийомом (переходом) на роботу кваліфікованих спеціалістів, які володіють знаннями і досвідом у використанні цих технологій та застосуванні їх у виробництві продукції.

3.2.9. Рядок 312 уміщує дані щодо кількості інших, не врахованих у рядках 307 - 312, форм придбання (передачі) технологій.

Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-інновація (річна) "Обстеження інноваційної діяльності промислового підприємства" від 05 лютого 2015 року N 17.4-12/3 є недійсними з 01 січня 2016 року.

Заступник директора департаменту
статистики послуг Держстату

О. О. Кармазіна

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы