Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Возвратная финансовая помощь: практика и риски

21.09.2020
Поворотна_фінансова допомога-практика та ризики_Ютека.pdf
Открыть
Комментарии к материалу
Всего комментариев 50
Отсортировано:
Марина Сидоренко
Марина
От Марина Сидоренко: Добрый день. По Договору ВФП была получена ООО на общей системе от Учредителя ФЛ, Договор был заключен на 1 год, потом срок действия Договора был продлен ДУ еще на год и так в течение 3-х лет. ВФП на данный момент не возвращена. Считается ли такой Договор долгосрочным и необходимо ли проводить Дисконтирование?
Олена Богданова
Олена Володимирівна
Юридична особа надала позику юридичній особі терміном на два роки. Позика не повернута в термін позикодавцю. Які наші подальші дії і чи потрібно цю дебіторську заборгованість дисконтувати
Марина Сидоренко
Марина
От Марина Сидоренко: 2) ВФП была получена ООО на общей системе от Учредителя Физ. Лица. По истечение 3-х лет было подписано ДУ о прекращении Договора о ВФП согл. которому ФЛ (Заимодатель) прощает Долг ТОВ (Заемщику). Вопрос: Какие налоговые последствия у 2-х сторон: Возникает ли доход при списании Фин. помощи у ТОВ и не возникают ли у Физ. Лица (Заимодаделя) налоговые обязательства в связи с прощением Долга (НДФЛ+ВС)?
Віта Волошина
Віта Анатоліівна
Доброго дня Аналогічне запитання. Дякую Чекаю відповіді
Варвара Кондратюк
Варвара Миколаївна
Чи модна ПФД від засновника зарахувати, за його заявою, як внесок до статутного фонду, де в нього є зобовязання по внеску?
Олеся Годованец
Олеся Олесандрівна
1.Скажіть будь ласка чи можна надати ПФД в доларах, ТОВ надає ТОВ (РЕЗИДЕНТИ). Керівник не розуміє чому не можна:(<br /> 2.Чи є наслідки в наданні ПФД: фіз.особа надає фіз.особі на 5 млн.грн, чи допустима тут пролонгація договору.
Анжела Шабаліна
Анжела
ООО получило возвратную финансовую помощь от юридического лица сроком на 5 для, ещё будучи на общей системе налогообложения...с нового года ООО перешло на единый налог... финансовая помощь не возвращена... Возникает ли доход для налогообложения единым налогом? Нужно ли дисконтировать финансовую помощь и в какие сроки?
Анжела Шабаліна
Анжела
Какая формула дисконтирования?
Віта Волошина
Віта Анатоліівна
Короткий конспект вебінару можна отримати Дякую
Елена Ткаченко
Елена Андреевна
Так, Людмила Петрівна. Всім, хто зареєструвався на вебінар, завтра прийде на почту посилання на запис вебінару, презентацію та матеріали по темі.
Марина  Кирейчук
Марина Валериевна
Добрый день! Запись вебинара будет?
Елена Ткаченко
Елена Андреевна
Так, лист з посиланням на запис вебірару прийде Вам завтра на пошту.
Наталья Золотковская
Наталья Владиславовна
Попередній головний бухгалтер не робив дисконтування довгострокової ПФД, Коли вирішили здійснити дисконтування цієї заборгованості -виявилося, що на сайті НБУ відсутні дані минулого періоду. Що робити в такій ситуаціі?
Оксана Єгорова
Оксана Миколаївна
Яку брать ставку для дисконтування по кредту "5-7-9"? Дякую.
Анжела Шабаліна
Анжела
ООО выдало другому предприятию вексель в счёт будущей оплаты сроком на 10 лет. Нужно ли дисконтировать сумму векселя?
Галина Морозовська
Галина
Доброго дня, Анжело!<br /> Можливо вам буде цікаво ознайомитися з рішенням суду щодо дисконтування заборгованості за векселем - постанова Шостого апеляційного адмінсду від 20.02.2020 р у справі № 640/10170/19 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87756527
Светлана Мотузная
Светлана Васильевна
ВФП получена юрлицом от юрлица сроком на 1 год. не дисконтируем. ВФП не вернули в срок. начинает течь срок исковой давности - 3 года. за 1 месяц до истечения срока исковой давности стороны подписывают допсоглашение о новой дате возврата ВФП - через 11 месяцев с даты подписания такого допсоглашения. 1. Нужно ли дисконтировать такую ВФП с даты подписания первичного договора? 2. Если по допсоглашению срок возврата 2 года, дисконтируем с какой даты: первичного договора или допсоглашения?
Анжела Шабаліна
Анжела
Возникает ли доход от дисконтирования долгосрочной ВФП у предприятия, плательщика единого налога в налоговом учёте?
Тетяна Суранович
Тетяна Іллівна
я правильно поняла, если договор на ВФП подписан на срок до 1 года, прошел год, ВФП не вернули и никаких изменений в договоре не происходило, получается, что полученная ВФП и не возвращенная в течении года не перейдет в долгосрочную, и тогда дисконтирование не применяется. Т.е. при не возврате в течении года - все равно дисконтирование применять не нужно?
Ольга Ткаченко
Ольга Анатольевна
Отримання ФД єдиником 4-ї групи більше 12 місяців. Прокоментуйте.
Валентина Чорна
Валентина Степанівна
Добрий день, чи відповідає формула теперішньої вартості з ЕСЕЛЮ формулі, яку ви розбирали у лекції?
Інна Луценко
Інна Володимирівна
Якщо платник єдиного податку 4групи не повернув позику на протязі 12 місяців, чи буде це доходом підприємства??? Питання від ПРАТ "Сумирибгосп"
Наталія Майзер
Наталія Володимирівна
Ф.О. -співзасновник надав ПФД юридичній особі з терміном повернення на вимогу. В квітні місяці поточного року він помер. Дружина теж співзасновник після півроку може звернутися як спадкоємець до її повернення, але термін повернення не вказується ( на вимогу). Чи потрібно з нею заключити новий договір?*Фінансовий стан не позволяє виплатити всю суму ПФД Чи потрібно проводити дисконтування? І чи виникають податкові зобов"язання? з податку на прибуток.
Іванна Стецяк
Іванна Іванівна
Якщо працівник вже звільнився, а пфд ним не повернута, чиоподатковувати ( чи ФО сама повинна задекларувати та сплатити ПДФО таВЗ) ???
О.С. Бедевельська
О.С.
Добрий день! Керівник (засновник) вносив фін.допомогу в банку на рахунок підприємства від імені підприємства через себе. Комісію банк стягував з підприємства. Чи потрібно її попередньо оприбутковувати до каси підприємства. Що, якщо не оприбутковували?
Татяна  Резник
Татяна Станіславівна
Підприємство отримувало від неризидента юрособи поворотну фіндопомогу в валюті. Срок повернення -до 31,12,2018р.Вона й досі не повернена. Чи потрібно її дисконтувати?
Марина  Кирейчук
Марина Валериевна
От Марина Сидоренко: 2) ВФП была получена ООО на общей системе от Учредителя Физ. Лица. По истечение 3-х лет было подписано ДУ о прекращении Договора о ВФП согл. которому ФЛ (Заимодатель) прощает Долг ТОВ (Заемщику). Вопрос: Какие налоговые последствия у 2-х сторон: Возникает ли доход при списании Фин. помощи у ТОВ и не возникают ли у Физ. Лица (Заимодаделя) налоговые обязательства в связи с прощением Долга (НДФЛ+ВС)?\ В продолжение. если возвращать допол капитал физ. лицу-учредителю, как будет облагаться возврат, какими налогами или возврат дод. капитала не облагается. какими документами подтвердить внесение и выдачу. Спасибо
Марина  Кирейчук
Марина Валериевна
В продолжение. если возвращать допол капитал физ. лицу-учредителю, как будет облагаться возврат, какими налогами или возврат дод. капитала не облагается. какими документами подтвердить внесение и выдачу. Спасибо<br />
Марина  Кирейчук
Марина Валериевна
как облагается возврат доп. капитала или не облагается
Галина Морозовська
Галина
Доброго дня, Марино Валеріївно!<br /> Внесок в додатковий капітал товариства не повертається засновнику. Це безповоротний внесок (фактично подаровані кошти). Аналогічно, як в вашій ситуації прощення боргу. Ефект у тому, що внесок в додатковий капітал не утворює доходу для підприємства. Бо належно оформлений внесок в додатковий капітал проходить проводкою Дт 311 Кт 422.<br /> Якщо підприємство забажає "повернути" такі кошти засновнику то це буде уже подарунокм такому засновнику з відповідним оподаткуванням.
Валентина Бойко
Валентина Миколаївна
чи можна отримати текстовий матеріл вебінару, не встигала крнспектувати.Дякую!
Елена Ткаченко
Елена Андреевна
Так, усім, хто зареєструвався на вебінар, завтра прийде на почту посилання на запис вебінару, презентацію та матеріали по темі.
Іванна Стецяк
Іванна Іванівна
Чи буде доступний відеозапис вебінару ?
Елена Ткаченко
Елена Андреевна
Так, лист з посиланням на запис вебірару прийде Вам завтра на пошту.
Любов Войціховська
Любов МИХАЙЛІВНА
Доброго дня перепрошую можливо випустила, яким документом здійснюється пролонгація короткострокового договору ПФД. <br /> <br /> ДЯКУЮ
Іванна Стецяк
Іванна Іванівна
Якщо Ю.О. заборгувала СПД оплату за оренду приміщення, чи ці суми дисконтуються ?
Іванна Стецяк
Іванна Іванівна
Щиро ідячна за ваші відповіді та за весь матеріал !
Марина Сидоренко
Марина
Подскажите, пожалуйста, как правильно рассчитать срок исковой давности по Договору фин. помощи - 3 года отсчитывается от даты получения ВФП<br /> или 3 года от срока возврата фин. помощи?
Галина Морозовська
Галина
Доброго дня, Марино!<br /> Строк позовної давності відраховуємо з дати прострочення повернення поворотної фіндопомоги. Не від моменту її отримання, а від дати, коли мали повернути.<br /> Наприклад, отримано поворотну фіндопомогу 20 вересня 2019 р. Строк повернення в договорі прописали - 20 вересня 2020 р. Строк позовної давності рахуємо від 20 вересня 2020 р. (коли порушено зобов'язання). Але слід пам'ятати, якщо отримувач поворотної фіндопомоги визнавав свій борг (наприклад, перерахувава хоч 10 грн в погашення, чи направив листа з визнанням боргу) - строк переривається на момент вчинення дій з визнання боргу і починає рахуватися знову з дати, коли боржник підтвердив, що визнає борг.
Марина Сидоренко
Марина
Галина, спасибо большое, за ответ.
Валентина Бойко
Валентина Миколаївна
дякую!
Олена Богданова
Олена Володимирівна
Дякую Дуже цікавий вебінар
Наталья Золотковская
Наталья Владиславовна
Cпасибо! Очень обстоятельно и доступно подан материал
Тетяна Погорєлая
Тетяна Михайловна
Спасибо, очень хороший вебинар.
Тетяна Погорєлая
Тетяна Михайловна
Спасибо, очень хороший вебинар.
Світлана Семакова
Світлана Миколаївна
Дуже корисна інформація. Дякую.
Валентина Чорна
Валентина Степанівна
Чи є ризики визнання податковою інспекцією пролонгації короткострокового договору декілька разів /років поспіль як довгострокового? Дякую
Галина Морозовська
Галина
Доброго дня, Валентино Степанівно! Ризик визнання податківціями пролонгації договору як довгострокового є. В першу чергу вагомо, коли пролонговується та на який строк. Якщо на дату балансу строк погашення (уже пролонгований) не перевищує 12 місяціяв - заборгованість короткострокова.<br /> Приведу корисне судове рішення в цій справі - рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 11.06.2020 р. у справі № 640/14983/19<br /> http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90124254<br /> Процитую висновок: "для визнання заборгованості, за якою строк погашення на дату балансу складає менше дванадцяти місяців, довгостроковою, обов`язковою визнана сукупність двох умов: первісний строк погашення такої заборгованості був більшим, ніж 12 місяців, та до затвердження фінансової звітності існує угода про пролонгацію (переоформлення) такої угоди на строк понад 12 місяців. <br /> <br /> Прострочена заборгованість не може розглядатися як довгострокова, оскільки період повернення коштів одержувачу вже настав. Той факт, що заборгованість за зобов`язанням фактично не повернена на дату балансу (до терміну закінчення позовної давності), не надає їй статусу довгострокової, оскільки в будь-який момент кредитор має право вимагати повернення усієї суми такої заборгованості.<br /> <br /> У свою чергу, з положень бухгалтерського обліку випливає, що операція з пролонгації позики на термін, що не перевищує 12 місяців, в бухгалтерському обліку відображається за рахунками поточних зобов`язань. Якщо термін продовження дії перевищує один рік - за рахунками довгострокових зобов`язань. Тобто, визначальним є не термін погашення такої заборгованості, а строк, на який продовжено дію договору".<br /> Тобто потрібно дивитися на скільки пролонгували ( від дати балансу строк погашення до 12 місяців чи більше).
Валентина Чорна
Валентина Степанівна
Як розцінити гарантійних платіж по договору аренди строком на 3 роки
Галина Морозовська
Галина
Залежить від умов договору:<br /> 1) якщо гарантійний платіж за умовами договоур буде зараховано в рахунок останнього місяця оплати оренди (маємо "товарну" заборгованість) - вважаю, дисконтувати таку заборгованість не потрібно;<br /> 2) якщо за договором гарантійний платіж буде повертатися по завершенню договору оренди - "грошова" довгострокова заборгованість підлягає дисконтуванню;<br /> 3) якщо передбачається, що гарантійний платіж зараховуватиметься в рахунок неустойки, завданої шкди майну, чи сплату коменальних платежів - з профсуджень виходити щодо такої заборгованості. <br /> Тож в першу чергу важливо, яка подальша доля гарантійного платежу за договором оренди прописана в ньому
Популярное
18.03.2025
Больничные и декретные: новации, назначения, расчет и отчетность
Начало трансляции 18.03.2025 года в 10:30. Программа вебинара 10:30-12:30 Новации, назначения, расчет больничных и декретные Что изменится с 04 апреля 2025 г. Как оплачивать больничный в случае установления инвалидности. Расчетный период: Порядок № 1266 и ПФУ считают по-разному. Какие ...
13.03.2025
ИИ в бухгалтерии: как экономить время и повышать эффективность
Начало трансляции 13.03.2025 в 14:00. Лектор – Корнийчук Юлия Вадимовна, Head of Accounting в аутстаффинговой компании  Pharmbills. Практикующий бухгалтер с 2007 г. ТОП-10 лучших бухгалтеров Украины (2018, 2024). Член Совета учредителей GOODWILL.Club. План Революция ИИ в бухгалтерско...
14.03.2025
Дивиденды-2025
Начало трансляции 14.03.2025 в 11:00. Программа вебинара 1. Какие показатели финотчетности влияют на решение о начислении (выплату) дивидендов? Какую сумму прибыли можно направить на дивиденды? Несет ли ответственность бухгалтер за завышение прибыли, которая ошибочно была направлена на выплату ди...
Новое
23.12.2022
Закрытие бухгалтерского 2022 года: бухучет; налог на прибыль, НДС, НДФЛ, ЕН; администрирование
Программа вебинара «Закрытие бухгалтерского 2022 года: бухучет; налог на прибыль, НДС, НДФЛ, ЕН; администрирование» Часть первая «Бухучет и налог на прибыль» Лектор: Галина МОРОЗОВСКАЯ, независимый консультант по вопросам налогообложения и учета, постоянный автор ...
15.12.2022
Блокировка НН/РК: последние изменения и процедура разблокировки
Программа вебинара «Блокировка НН/РК: последние изменения и процедура разблокировки» 1. Порядок № 1165 – анализ с учетом последних изменений признаки безусловной регистрации НН/РК; критерии рисковости совершения операции; критерии рисковости плательщика; позитивная нало...
24.11.2022
Особенности инвентаризации-2022: правила проведение в условиях военного положения, учет результатов
Программа вебинара «Особенности инвентаризации-2022: правила проведение в условиях военного положения, учет результатов» І. Правила проведение инвентаризации в условиях военного положения 1. Срок проведения инвентаризации. Можно ли перенести годовую инвентаризацию на срок после заве...
Центр уведомлений