Які податки можуть скасувати восени
28.07.2015 468 0 1
Мінфін підтримає видобуток газу і скасує неефективні збори
Міністерство фінансів активно працює над новим Податковим кодексом, проект якого планується представити у Верховній Раді у вересні. Відомство вже провело обговорення проблем податкового поля з представниками бізнесу по 16 напрямках - від туризму до сільського господарства.
Як з'ясувалося, компанії турбують такі проблеми, як високе податкове навантаження на фонд зарплати, наявність контрафакту і контрабанди, непрозоре адміністрування податків (див. Інфографіку).
Саме тому Мінфін планує спростити податкову звітність, ввести мораторій на внесення змін до ПК після прийняття осінніх правок парламентом, створити умови для виведення економіки з тіні, так як в деяких секторах її рівень складає 40-60%.
ЩО БУДЕ. У Мінфіні вже заявили, що допімпортний збір, який був введений в лютому-2015 за ставкою 5-10%, скасують з 1 січня 2016-го.
Нагадаємо, ще взимку Кабмін ввів тимчасові заходи для стабілізації економіки. Правда, цей збір не стосується критичного імпорту, медпрепаратів, енергоресурсів. "Коли вводився допімпортний збір, влада, мабуть, хотіли знизити обсяги імпорту і підтримати нашого виробника, щоб українці купували більше вітчизняних товарів. Але в підсумку народ і так купує менше іноземних продуктів, тому що через курс долара вони подорожчали. Крім того, з'явилася проблема збільшення контрабанди імпорту, тому що компанії не хочуть платити більше податків. Тому цей збір неефективний ", - вважає президент Украналітцентра Олександр Охріменко.
Ще одна податкова зміна, озвучене Мінфіном, торкнеться зниження рентної плати на видобуток газу.
Ставки з цього податку пропонується знизити для видобувних компаній - залежно від глибини буріння - з 55% до 29% і з 28% до 14%.
А для компаній, які почнуть видобуток природного газу після 1 січня 2016 року, будуть ставки нижче: при видобутку газу на глибині до 5 км - 20%, а на глибині більше 5 км - 10%".
За матеріалами: http://www.segodnya.ua/economics/enew...
Комментарии к материалу