Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Огляд законодавства: продовження дії спецрежиму ПДВ, податкові пільги для виробників м’яса та мінімальні ціни на молоко

Законодавчі ініціативи в огляді проекту «Аналітична платформа АПК» USAID за 10–17 липня 2015

Назва: Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».

Про що: надання права платнику податку протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної на включення до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;

скасування необхідності проведення перерахунку частки використання необоротних активів, придбаних після 01.07.2015, в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років їх використання;

відкриття платникам — с/г підприємствами, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, а кошти, що надходитимуть на такі рахунки, автоматично перераховуватимуться Казначейством на спеціальні рахунки таких с/г підприємств, протягом операційного дня;

кошти, що надійшли на такі додаткові рахунки, враховуватимуть при обчисленні суми, на яку платник податку може зареєструвати в ЄРПН податкові накладні/ розрахунки коригування;

податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту;

для забезпечення коректного формування з 01.07.2015 показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, пропонується передбачити «обнуління» такого показника станом на 01.07.2015;

збережено спеціальний режим з ПДВ для сільгоспвиробників до 01.01.2018 року.

Стадія розгляду: прийнято.

Назва: Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин» (р. №1484)

Про що: уточнюється порядок ідентифікації тварин, зокрема, більш детально прописується компенсація витрат на ідентифікацію та сертифікацію тварин фізичним особам.

Стадія розгляду: прийнято в цілому.

Назва: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції»

Про що: інформація з Державного земельного кадастру має бути відкритою та розміщуватися на офіційному веб-сайті; отримати відомості з Державного земельного кадастру має право будь-яка особа.Стадія розгляду: прийнято в цілому.

Назва: проект Закону «Про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України» (щодо рентної плати за спеціальне використання води) (р. №2387а)

Про що: пропонуються зміни щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води.

Стадія розгляду: передано на розгляд.

Назва: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції) (р. №2351а)

Про що: пропонується визначати прибуток до оподаткування сільгоспвиробників та переробних підприємств, виходячи з фінансового результату без коригування на податкові різниці. Зменшувати податок на прибуток, який підлягає сплаті, на суму земельного податку, що використовується в сільськогосподарському виробничому обороті.

Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та операції з першого постачання на митній території України обладнання для переробки м’яса або птиці, що класифікуються за кодом товарної позиції 8438 50 0000 згідно з УКТ ЗЕД.

Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування прибуток м’ясопереробних підприємств при умові, що суми коштів, вивільнені від оподаткування, будуть спрямовані переробними підприємствами на збільшення обсягів виробництва, переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов'язаних з основною діяльністю переробного підприємства, та/або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними.

Скасувати 10-відсоткову ставку ввізного мита обладнання для переробки м’яса або птиці, що класифікуються за кодом товарної позиції 8438 50 0000 згідно з УКТ ЗЕД.

Стадія розгляду: передано на розгляд.

Назва: проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин"» (щодо зменшення адміністративного навантаження) (р.№2655)

Про що: передбачається ряд змін, які покликані зменшити адміністративне навантаження у сфері карантину рослин. Зокрема, проект Закону передбачає наступні зміни:

можливість затримувати об'єкти для інспектування та фітосанітарної експертизи, якщо вони переміщуються без відповідних фітосанітарних документів або у випадку візуального виявлення у вантажі шкідливого організму;

передбачається проведення перевірок в порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

встановлено, що отримання карантинного сертифіката необхідно лише у випадку вивезення об'єктів регулювання з карантинної зони, наразі вимагається ще й для ввезення;

державний фітосанітарний інспектор зобов'язаний видати заявнику карантинний сертифікат або прийняти рішення про відмову у його видачі протягом 24-х годин після завершення завантаження транспортного засобу. Наразі такий строк складає 5 діб.

Стадія розгляду: прийнято в цілому.

Назва: проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села) (р. №2089)

Про що: передбачається встановлення мінімальної закупівельної ціни на незбиране сире товарне молоко у розрахунку за 1 кілограм (без урахування податку на додану вартість): для молока другого ґатунку — 4 грн. Закупівельна ціна встановлюється для всіх виробників молочної сировини та молока (в тому числі фізичних осіб, які утримують корів, овець, кіз, буйволиць, кобил та виробляють молочну сировину та молоко.

Стадія розгляду: прийнято в першому читанні.

Назва: проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Детальних правил виробництва непереробленої органічної продукції (сировини) рослинного походження, у тому числі грибів»

Про що: врегулювання правових, агротехнологічних, економічних основ виробництва непереробленої органічної продукції (сировини) фізичними або юридичними особами та соціальних потреб громадян, встановлення вимог до вирощування органічної продукції, сівозмін, обробітку ґрунтів, удобрення сільськогосподарських культур, відбору насіння та посадкового матеріалу, захисту рослин.

Стадія розгляду: на обговоренні в МінАПП.

Назва: проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва»

Про що: врегулювання правових, технологічних, економічних та соціальних основ виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва фізичними або юридичними особами, а також встановлення вимог щодо утримання, годівлі, лікування бджіл при виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва.

Стадія розгляду: на обговоренні в МінАПП.

Назва: лист ДФСУ від 14 липня 2015 року «Зміни до Податкового кодексу України щодо порядку формування податкового кредиту та визначення податкових зобов’язань з ПДВ, які набрали чинність з 1 липня 2015 року»

Про що: порядок формування податкового кредиту та визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

Стадія розгляду: опубліковано.

Джерело:http://agravery.com/uk/posts/show/ogl...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы