Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

НКЦПФР посилила вимоги щодо входження цінних паперів до біржового реєстру

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) посилила вимоги щодо входження цінних паперів до біржового реєстру.

Відповідні зміни до "Положення про функціонування фондових бірж" оприлюднені на веб-сайті регулятора.

Відтепер для того, щоб акції емітента могли потрапити в перший рівень лістингу, його чистий дохід повинен перевищувати 1 млрд грн (крім банків), тоді як раніше достатньо було понад 100 млн грн. Для другого рівня лістингу цей поріг підвищений до 400 млн грн з 50 млн грн.

Мінімальний рівень середнього значення ринкової капіталізації емітента також підвищено: для першого рівня лістингу в 10 разів - до 1 млрд грн і для другого - в два рази, до 100 млн грн.

Крім того, частка акцій у вільному обігу для першого рівня лістингу повинна становити не менше 25% (раніше 15%) і у двох інвесторів сумарно не може бути більше 50% цієї частки.

До емітенту у вищому рівні лістингу висуваються також інші вимоги, у тому числі впровадження посади корпоративного секретаря, обов'язкова публікація фінансової звітності англійською мовою, крім українського, а також наявність договору з маркет-мейкером для підтримки ліквідності його цінних паперів. При цьому останній повинен не менше 70% часу торгового дня підтримувати двосторонні котирування, дотримуючись граничного спреда двостороннього котирування на рівні 5% і виставляючи безадресні заявки на купівлю / продаж обсягом не менше 20 тис. Грн (200 тис. Грн для боргового цінного паперу).

Більш жорсткі вимоги щодо входження до біржового реєстру передбачені також до емітентів корпоративних і муніципальних облігацій.

Крім того, змінами до положення передбачено, що фондова біржа, з метою розвитку середнього бізнесу в Україні, може створювати готельний сегмент позалістингових акцій нових інвестиційно привабливих компаній.

У цей сегмент можуть бути включені акції емітентів, які, крім усього іншого, існують не менше року і середнє значення ринкової капіталізації яких становить не менше 20 млн грн. Емітенту також рекомендовано дотримуватися принципів корпоративного управління та міжнародних стандартів складання фінансової звітності.

Іншими змінами НКЦПФР звузила рамки допустимого відхилення курсу цінних паперів в ході торгової сесії. Документом зокрема встановлено, що фондова біржа зобов'язана зупинити торги ЦБ першого рівня лістингу на 1:00, якщо протягом 10 хвилин зміна їх поточної ціни від підсумкової ціни попереднього торгового дня перевищило 10% (раніше 20%). Якщо зміна перевищує 30%, біржа повинна зупинити торги такими ЦБ до кінця дня. Для другого рівня лістингу відповідні пороги становлять 20% і 40%.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор фондової біржі "Перспектива" Станіслав Шишков, зазначені зміни вносяться паралельно з підвищенням вимог до бірж щодо розрахунку біржового курсу, які набирають чинності 7 листопада 2015.

Глава біржі вважає, що підвищені лістингових вимог, з одного боку очікувана тенденція: у біржовому реєстрі поступово буде скорочуватися кількість цінних паперів яким, можливо, і не слід перебувати в активах інвесторів, особливо - інституціональних. З іншого боку, такий радикальний підхід може посилити дефіцит біржового інструментарію.

"У травні наступного року набувають чинності зміни до закону" Про акціонерні товариства ", згідно з якими емітенти повинні забезпечити перебування своїх акцій не в біржовому списку, як було раніше, а в біржовому реєстрі, тобто акції повинні будуть відповідати вже новим лістингових вимогам. Багато емітентів, швидше за все, зіткнуться з істотними труднощами при виконанні цієї норми ", - пояснив експерт.

Джерело: http://interfax.com.ua/

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
15.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Будет ли 15 июля выходным днем Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025) ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
15.07.2025
Утверждены очередные изменения к Классификатору профессий
Більше по теме: Работаем с Классификатором профессий как положено Изменение № 14 к Классификатору профессий: что нужно сделать кадровику Минэкономики приказом от 10.07.2025 № 2845 утвердило очередное изменение к Национальному классификатору ДК 003:2010 «Классификатор профессий». Это у...
15.07.2025
Комитет рекомендовал принять в первом чтении два законопроекта по реализации инициативы Defence City
Предложены системные изменения, которые позволят создать уникальный правовой режим для предприятий оборонно-промышленного комплекса – Defence City. Комитет единогласно поддержал и рекомендовал принять в первом чтении два ключевых законопроекта, закладывающих основу для реализации инициативы De...
15.07.2025
Правительство одобрило законопроект об использовании биоцидных продуктов
Кабмин на заседании 14.07.2025 одобрил законопроект «О предоставлении на рынке и использовании биоцидных продуктов». Більше по теме: Акт о переводе животных из группы в группу в пределах текущих биологических активов Кабмин на заседании 14.07.2025 одобрил законопроект «О...
Лучшие материалы