Держзакупівлі товарів та послуг проводитимуться виключно через систему електронних тендерів.
Пілотний проект цієї системи найближчим часом запрацює у декількох міністерствах.
«Ми прийняли рішення до прийняття закону, який забезпечить проведення електронних закупівель, запустити цей проект у тестовому режимі. Ми пропонуємо в кількох міністерствах протестувати роботу систему електронних державних закупівель на товарах та послугах, вартість яких нижча за 100 тис. грн. Можу сказати, що Мін’юст вже готовий віддати свої закупівлі вартістю до 100 тис. грн під реалізацію такого пілотного проекту», - зазначив очільник Мін’юсту.
Підписантами Меморандуму також виступили представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради та експертного середовища.
«Реформа державних закупівель має запрацювати і вже в перший місяць роботи ми маємо побачити реальний результат. Він полягатиме в економії коштів бюджету, в отриманні якісніших товарів чи послуг, у спрощенні процедур, а також у збільшенні довіри з боку бізнесу та в покращенні бізнес-середовища», - зазначив Міністр юстиції.
На переконання Павла Петренка, з початком роботи Системи електронних державних закупівель український бізнес відкриє для себе багатомільярдний ринок держзамовлень.
«Державний сектор - це величезний ринок, який завжди був закритий для бізнесу. В період складної економічної ситуації держава може стати тим інвестором, який мотивуватиме вітчизняний бізнес через прозору систему електронних державних закупівель. Це величезний обсяг ринку, який становить близько 300 млрд. грн. При цьому, кошти підуть у різні сектори економіки», - зазначив Міністр юстиції.
За словами екс-заступника міністра юстиції Грузії Григорія Вашадзе, через недосконалу систему державних закупівель Україна щодня втрачає близько 10 млн. доларів.
Під час підписання Меморандуму була презентована «Концепція розробки та втілення електронної системи державних закупівель в Україні 2014-2015рр.». Ключовими пунктами цього документу є декларація абсолютної прозорості всієї процедури держзакупівель, відкриття повного доступу до інформації та документів про тендери в Інтернет, суттєве спрощення процедури прийняття участі у тендерах та заборона акцептування цінових пропозицій вищих, ніж орієнтовні ціни.
Джерело: http://www.minjust.gov.ua/news/45995