Услуги мобильной связи по договору комиссии: что будет базой обложения НДС
В случае, если в соответствии с условиями гражданско-правового договора и учитывая положения Закона Украины «О телекоммуникациях» от 18.11.2003 г. № 1280-IV поставки стартовых пакетов мобильной связи рассматривается как составная часть предоставления телекоммуникационных услуг (в частности услуг сотовой подвижной (мобильной) связи), то при осуществлении операции по поставке (продаже) таких пакетов, в том числе по договору комиссии, база обложения НДС определяется в соответствии с п. 188.1 НКУ, в частности исходя из договорной стоимости таких услуг с учетом общегосударственных налогов и сборов, кроме сбора на обязательное государственное пенсионное страхование.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.09.2018 р. N 4155/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист від [...] N [...] вх. [...] ДФС N [...]) щодо застосування деяких норм чинного законодавства і у межах компетенції повідомляє.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення №148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб'єкти господарювання), фізичними особами.
Щодо заповнення реквізитів видаткових касових ордерів
Пунктом 26 розділу III Положення №148 визначено, що видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.
Підпис керівника установи / підприємства на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.
Підприємства, що займаються закупівлею товарів сільськогосподарської продукції, проведення розрахунків за які не врегульовано законодавством України, здійснюють видачу готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції за відомостями, у яких зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що підписуються здавальником.
Враховуючи зазначене, повідомляємо, що у разі, якщо видатковий ордер підписаний уповноваженою особою підприємства, то відповідно має бути вказане прізвище, ім'я та по батькові такої особи.
Окрім того, ДФС пропонує звернутись до Національного банку України, як до розробника Положення № 148, для отримання роз'яснення з порушених питань.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу