Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Особенности налогообложения НДС операций с давальческим сырьем

17.05.2018

Хозяйственный договор по общему правилу излагается в форме единого документа, подписанного сторонами. Допускается заключение хозяйственных договоров упрощенным способом, то есть путем обмена письмами, факсограмами, телеграммами, телефонограммами т.п., а также путем подтверждения принятия к выполнению заказов, если законом не установлены специальные требования к форме и порядку заключения данного вида договоров.

Осуществление сделок, фиксирующие результаты выполнения договоров в сфере внешнеэкономической деятельности, должно осуществляться в соответствии с требованиями ХКУ, ГКУ, Закона Украины от 16 апреля 1991 №959- XII «О внешнеэкономической деятельности» и других законов Украины.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.05.2018 р. № 1976/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про особливості оподаткування ПДВ операцій з давальницькою сировиною

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно особливостей оподаткування ПДВ операцій з давальницькою сировиною та у доповнення до наданої податкової консультації, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, на попередні звернення, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Так, відповідно до сторін, якими підписано зовнішньоекономічний контракт, вказаний контракт укладений між нерезидентом (Замовник) та Виконавцем.

Пунктом 1.2 вказаного контракту зазначено, що переробка сировини в готову продукцію здійснюється фахівцями дочірнього підприємства Виконавця - за місцем розташування цього підприємства в місті. На фахівців Переробника сировини покладались також функції вхідного контролю якості одержуваної від Замовника сировини.

Контракт від 24.10.2017 р. №02/КК-2017 та додатки до нього підписано та скріплено печатками посадовими особами Замовника Виконавця.

Дочірнім підприємством не підписаний цей контракт, а права та зобов’язання по переробці давальницької сировини, яка отримана Виконавцем на виконання зовнішньоекономічного контракту, в готову продукцію, визначені Договором субпідряду, який укладений між Виконавцем та Дочірнім підприємством.

Відповідно до пункту 1 статті 181 Господарського кодексу України (далі - ГКУ), господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

При цьому згідно частини другої статті 207 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін.

Отже, здійснення правочинів, що фіксують результати виконання договорів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, повинно здійснюватися відповідно до вимог ГКУ, ЦКУ, Закону України від 16 квітня 1991 року №959- XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі - Закон №959) та інших законів України.

Згідно зі статтею 6 Закону №959 зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом. У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

Враховуючи викладене, чинне законодавство України передбачає укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом та обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін або у разі експорту послуг (крім транспортних) - шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

При цьому форма зовнішньоекономічних договорів (контрактів) визначена Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 06.09.2001 р. №201 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.09.2001 р. №833/6024 (далі - Положення).

Згідно з пунктом 1 Положення зовнішньоекономічний договір (контракт) повинен обов’язково містити:

назву, номер договору (контракту), дату і місце його складання, преамбулу, предмет договору (контракту), кількість і якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг), базисні умови поставки товарів (приймання- передача виконаних робіт або послуг), ціну та загальну вартість договору (контракту), умови платежів, умови приймання-передачі товару (робіт, послуг), дані про упаковку та маркування, відомості про форс-мажорні обставини, які можуть зашкодити сторонам виконати умови договору, відомості про санкції та рекламації, умови врегулювання спорів у судовому порядку, дані про місцезнаходження (місце проживання), поштові та платіжні реквізити сторін.

Враховуючи наведене Дочірнє підприємство не є стороною зовнішньоекономічного контракту.

Стосовно висновків листа Державної податкової адміністрації України, на які посилається платник, то даним листом засвідчено, що «нульова ставка застосовується за наявності договору між замовником-нерезидентом та резидентами-виконавцями, письмового зобов’язання про вивезення готової продукції з митної території України, копії ВМД на вивезення готової продукції».

Водночас, як свідчать надані копії контракту та додатки до нього виконавцем робіт виступає Виконавець, виконавцем договору субпідряду від 26.10.2017 р. №2610, який укладений між резидентами України платниками податку на додану вартість Виконавцем та Дочірнім підприємством, виступає Дочірнє підприємство.

Виходячи з положень Кодексу, операції, які здійснює Дочірнє підприємство на виконання договору субпідряду, підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
06.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят закон об обмене информацией и приостановке действия трудового договора Классификатор профессий и квалификационные характеристики объединили с Реестром квалификаций: Закон подписан В ГНС будут подавать информацию о банковских счетах не только СХД, а т...
10.02.2025
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о повышении минимальной зарплаты, пенсий и прожиточного минимума
Больше по теме: Минимальная зарплата и прожиточный минимум – 2025: какие размеры и на что повлияют Размер минимальной заработной платы Парламентарии представили законопроект № 12462, которым предусматривается повышение прожиточного минимума, минимальной зарплаты и минимальной пенсии по возра...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
Новое
06.05.2025
Когда проводится фактическая проверка трудовых отношений ГНС
Фактическая проверка осуществляется при наличии оснований, предусмотренных п. 80.2 НК, и без предупреждения налогоплательщика. Отдел коммуникаций с общественностью управления информационного взаимодействия Главного управления ГНС в Днепропетровской области (территория обслуживания – Павлоградс...
06.05.2025
Перечень форм и сроки подачи статистической отчетности
Подать отчетность можно с помощью бесплатного онлайн-сервиса «Кабинет респондента». Доступ к системе осуществляется круглосуточно и не требует установки каких-либо программ Органы государственной статистики продолжают осуществлять свои функции и принимают отчетность от респондентов, кото...
06.05.2025
Что ГНС узнала о КИК: результаты подачи отчетов
ГНС выражает благодарность всем налогоплательщикам, своевременно подавшим Отчеты о контролируемых иностранных компаниях за 2024 год. По оперативным данным 17 173 контролера подало 58 220 Отчетов о контролируемых иностранных компаниях за 2022–2024 годы. Из них за 2024 год отчетный год – 1...
Лучшие материалы
Центр уведомлений