Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Налог на прибыль: как задекларировать результаты проверки за отчетные периоды текущего года?

19.12.2019 165 0 0

Допустим, что в результате документальной проверки плательщику налога на прибыль доначислили налог за три квартала 2019 года. Как отразить такое доначисление в годовой декларации (форма утверждена приказом Минфина от 20.10.15 г. № 897)?

Как следует из Индивидуальной налоговой консультации от 28.11.19 г. № 1611/ІПК/20-40-04-04-10, предоставленной специалистами ГУ ГНС в Харьковской области, плательщику нужно поступать так:

  • в строках 01 и 02 годовой декларации – привести показатели с учетом результатов проверки;
  • в строке 18 – отразить сумму налога на прибыль с учетом суммы, доначисленной по результатам проверки (без штрафа и пени);

вместе с декларацией подать дополнение, в котором пояснить, как и на основании чего были рассчитаны показатели декларации. В частности, нужно будет указать, какая сумма налога на прибыль за отчетный год доначислена по результатам проверки. 

Добавим, что суммы штрафных санкций и пени, начисленные в ходе проверки, в отчетной декларации не отражаются. Они «засветятся» в интегрированной карточке плательщика на основании налогового уведомления-решения. 


ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.11.2019 р. № 1611/ІПК/20-40-04-04-10

Якщо контролюючим органом здійснено перевірку за звітний (податковий) період поточного року і за такий період донараховано податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств та прийнято податкове повідомлення-рішення, яке платником не оскаржується, узгоджені суми донарахованого податку та штрафних (фінансових) санкцій нараховані в інтегрованій картці платника податків та сплачені платником до бюджету на підставі податкового повідомлення-рішення, а термін подання Декларації за наступний звітний (податковий) період у межах поточного звітного року не настав, результати перевірки впливають на показник фінансового результату до оподаткування за наступний звітний (податковий) період поточного року, оскільки Декларація розраховується наростаючим підсумком.

Пунктом 44.2 ст. 44 Кодексу передбачено, що для обрахунку об'єкту оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Показники Декларації у рядках 01, 02 зазначаються згідно з даними бухгалтерського обліку з урахуванням результатів документальної перевірки, які вплинули на показники фінансової звітності, складеної відповідно до П(С)БО або МСФЗ, а показник рядку 02 Декларації враховуєтьсі при визначенні об’єкта оподаткування у рядку 04 Декларації та, відповідно, впливає на обчислення податку на прибуток за поточний звітний (податковий) період.

У рядку 19 Декларації відображається податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду , та визначається як різниця показників: р. 17 - р. 18 Декларації.

З метою уникнення подвійного нарахування податку на прибуток за декларацією, в якій для визначення фінансового результату до оподаткування було враховано результати документальної перевірки, доцільно у рядку 18 Декларації за звітний (податковий) період поточного року врахувати суму донарахованого за результатами документальної перевірки податкового зобов’язання з податку на прибуток у частині суми основного податку за звітний (податковий) період поточного року (без урахування штрафних (фінансових) санкцій), збільшивши на цю суму показник, який був відображений у рядку 17 Декларації за попередній звітний (податковий) період поточного звітного року.

При цьому разом з Декларацією подається доповнення до неї, передбачене п. 46.4 ст. 46 розділу II Кодексу, складене за довільною формою, з поясненнями складових для розрахунку відповідних показників декларації та зазначенням суми донарахованого за результатами документальної перевірки податку на прибуток (основної суми податку) за звітний (податковий) період поточного року, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в Декларації.

Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Водночас повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы