Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Когда филиал предприятия может не применять кассовую книгу

15.11.2018 142 0 0



Филиал предприятия, осуществляет наличные расчеты с применением РРО, может не применять кассовую книгу в случае непроведения операций по приему (выдаче) наличности по кассовым ордерам.


ГУ ДФС У КИЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.11.2018 р. № 4698/ІПК/10-36-14-06-22

Головне управління ДФС у Київській області розглянувши Ваш запит від ...., на виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, надає індивідуальну податкову консультацію.
ПП «...» просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань ведення касової книги на відокремленому підрозділі, а саме:

1. Чи потрібно філії вести касову книгу у разі застосування реєстратора розрахункових операцій та не проводить операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами.

Відповідно до п. 11 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні затверджено постановою Правління НБУ від 29.12.2017 року №148 (із змінами та доповненнями) (далі - Положення № 148) готівка, що надходить до кас, оприбутковуються в день одержання готівки в повній сумі. Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб - підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО / занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО. Суб'єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для: підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО; здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії; обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО.

Згідно п. 29 Положення № 148 - вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції "службова видача". Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб'єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;
2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;
3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;
4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

Таким чином, філія підприємства, яка здійснює готівкові розрахунки із застосуванням РРО може не застосовувати касову книгу у разі не проведення операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами.

Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы