Как приходуется денежная наличность при круглосуточном режиме работы
В случае если субъект хозяйствования работает круглосуточно (рабочая смена начинается одного календарного дня в 11 ч 00 мин, а заканчивается следующего календарного дня до 11 ч 00 мин), оприходование наличности осуществляется в полной сумме ее фактических поступлений на основании данных расчетных документов путем формирования и печати фискальных отчетных чеков («Z-отчетов») и их подклеивание к соответствующим страницам КУРО. При этом дата оприходования наличности в КУРО должна соответствовать дате распечатки фискальных отчетных чеков РРО ( «Z-отчет» имеет распечатываться после завершения рабочей смены до 11 ч 00 мин).
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА
ЛИСТ
від 12.03.2019 р. № 1016/К/99-99-14-05-01-14/ІПК/
Державна фіскальна служба України розглянула запит ФОП щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо друкування «Z-звіту» при цілодобовому режимі роботи та оприбуткування готівки у період з 02.05.2017 року по 03.05.2017 року (питання 1 та 2).
Вимоги щодо роздрукування на реєстраторі розрахункових операцій (далі - РРО) фіскальних звітних чеків визначені у п. 9 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), а саме: суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (далі - РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Ця норма враховує особливості роботи РРО, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.
Відповідно до п. 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199 (далі - Вимоги), «Z-звіт» - це денний звіт з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.
Зміна - це період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього «Z-звіту», до виконання наступного «Z-звіту».
У примітках до формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам'яті (додаток до Вимог), зазначено, що максимальна тривалисть зміни РРО не повинна перевищувати 24 години.
У даному випадку слід розрізняти тривалість зміни роботи РРО та тривалість зміни роботи персоналу суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 7 Вимог усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни роботи РРО.
Враховуючи викладене, якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово і робоча зміна закінчується наступного календарного дня (наприклад о 11 год. 00 хв.), то фіскальний звітний чек («Z-звіт») повинен роздруковуватися кожного дня після закінчення робочої зміни тобто після 11 год. 00 хв. але не пізніше 24 годин, які минули від реєстрації першої розрахункової операції після виконанні попереднього «Z-звіту».
Відповідно до норм пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за № 40/10320 (далі - Положення № 637), уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Таким чином, уразі якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово (робоча зміна розпочинається одного календарного дня о 11 год 00 хв, а закінчується наступного календарного дня до 11 год 00 хв), оприбуткування готівки здійснюється у повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків («Z-звітів») і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО. При цьому дата оприбуткування готівки у КОРО має відповідати даті роздрукування фіскальних звітних чеків РРО («Z-звіт» має роздруковуватися після завершення робочої зміни до 11 год 00 хв).
Щодо друкування «Z-звіту» при цілодобовому режимі роботи та оприбуткування готівки у період з 02.07.2018 року по 03.07.2018 року (питання 3 та 4).
У вказаному Вами періоді оприбуткування готівки має здійснюватись відповідно до вимог п. 11 розділу І Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.112.2017 р. № 148 (далі - Положення № 148), а саме: готівка, що надходить до кас, оприбутковується у день одержання готівки в повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб - підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО / занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.
Таким чином, уразі якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово (робоча зміна розпочинається одного календарного дня о 11 год 00 хв, а закінчується наступного календарного дня до 08 год 00 хв), оприбуткування готівки здійснюється у повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків («Z-звітів») і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО. При цьому дата оприбуткування готівки у КОРО має відповідати даті роздрукування фіскальних звітних чеків РРО («Z-звіт» має роздруковуватися після завершення робочої зміни до 11 год 00 хв).
Щодо використання у своїй діяльності висновків, наданих податковою консультацією ДФС України від 16.11.2018 р. № 4864/6/99-99-14-05-01-15/ІПК (питання 5)
У разі дотримання Вами алгоритму роботи, наведеного у зазначеній консультації щодо цілодобового режиму роботи та оприбуткування готівкової виручки, Ви маєте право на її використання.
Щодо вимог та порядку друкування Z-звіту» у період з 02.06.2017 року по 03.06.2017 року та на даний час (питання 6 та 7)
Норми, визначені п. 9 ст. 3 Закону № 265 щодо вимог та порядку друкування «Z-звіту», у зазначений Вами період не змінювались та передбачають, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки («Z-звіти») у разі здійснення розрахункових операцій.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу