Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

ФЛП получает пенсию за выслугу лет: что с уплатой ЕСВ?

09.11.2020 82 0 1

Физическое лицо - предприниматель получает пенсию за выслугу лет. До конца 2020 года оно должно платить ЕСВ за себя на общих основаниях, поскольку законом предусмотрено освобождение таких предпринимателей от уплаты ЕСВ только при условии, что они получают пенсию по возрасту или являются лицами с инвалидностью, или достигли возраста, установленного ст. 26 Закона Украины от 9 июля 2003 № 1058-IV «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», и получают согласно закону пенсию или социальную помощь.

Только с 1 января 2021 Законом Украины от 13.05.2020 г. № 592-IX «О внесении изменений в Закон Украины «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» по устранению дискриминации по кругу плательщиков» ФЛП, получающие пенсию за выслугу лет, освобождаются от уплаты единого взноса за себя.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.10.2020 р. № 4253/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення від …щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – єдиний внесок) та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності сплачувати єдиний внесок фізичною особою – підприємцем, який отримує пенсію за вислугу років.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня  2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Дія Закону № 2464 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску.

Відповідно до п. 4 частинипершої ст. 4 Закону №  2464 платникамиєдиноговнеску є фізичні особи – підприємці, у тому числіті, якіобралиспрощену систему оподаткування.

Згідно з п. 3 частинипершої ст. 7 закону № 2464 базою нарахуванняєдиноговнеску для фізичнихосіб–підприємців, якіобралиспрощену систему оподаткування є суми, щовизначаються такими платникамисамостійно для себе, але не більшемаксимальноївеличинибазинарахуванняєдиноговнеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиноговнеску не може бути меншою за розмірмінімального страхового внеску.

Єдинийвнесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. визначеної ст. 7 Закону № 2464 базинарахуванняєдиноговнеску (частинап’ята ст. 8 Закону № 2464).

Частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Враховуючи викладене,  фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу роківсплачують єдиний внесок на загальних підставах

Додатково повідомляємо, що відповідно до змін, внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX «Про внесення зміндо Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальнестрахування» щодо усунення дискримінації за колом платників» з 01.01.2021 звільняються від сплати за себе єдиного внескуфізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы